Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz hafta basın toplantısında, “Eliniz CHP’ye gitmiyorsa yeni isimlere yönelin, İsmail Akgül yeni isim” sözleri İYİ Parti tabanında ciddi rahatsızlığa sebep olmuş ve ardından yaptığı hatayı anlayarak açıklamasının yanlış anlaşıldığını söylemişti. Özcan, açıklamasında “Millet İttifakı bileşenlerinden bahsettim. Bize oy vermiyorsanız AK Parti’ye de vermeyin, yeni isimlere oy atın demek istemiştim” ifadelerini kullanmıştı.

“OYUNU BOZDU MU KURDU MU BİLMİYORUM”

AK Partili Bolu Belediye Meclis Üyesi Kamuran Avcı, bu sözler üzerinden Tanju Özcan’a yüklendi. Avcı, “Sayın Başkan geçtiğimiz mecliste Tatar Ramazan gibi ‘Ben, bu oyunu bozarım’ şeklinde bir çıkışı olmuştu. Hatta TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklığoğlu’nu etiketleyerek, “Kendi grubunu kurdun mu?” diyerek de bir tweet atmıştı. Şimdi Sayın Başkan oyunu bozdu mu, oyunu kurdu mu bilmiyorum ama Millet İttifakı ortakları ve kendi partisi CHP’lilere de bir davette bulundu” diye konuştu.

VEKİL AKGÜL, MECLİSTEN BAŞKAN ÖZCAN’A SESLENDİ VEKİL AKGÜL, MECLİSTEN BAŞKAN ÖZCAN’A SESLENDİ

“BAŞKAN GİBİ BEN DE İSMAİL’E OY İSTİYORUM”

“Kendi partililerini ve Millet İttifakı ortağı mensuplarına yaptığı MHP’nin adayı, ‘Bizim İsmail’e oy verin davetine ben de katılıyorum. Başkan’ın adına CHP ve İYİ Partililerden İsmail Akgül’e oy istiyorum”

ÖZCAN “HADİ BEN İSTEDİM SEN NE İSTİYORSUN?” DİYE SORDU

Bunun üzerine Tanju Özcan, Avcı’ya, “Hadi ben İsmail’e oy istedim de sen niye istiyorsun?” sorusu üzerine Avcı, “Evet ben de İsmail’e oy istiyorum. Siz de CHP’liler olarak zaten adayınız Türker Ateş’i beğenmiyorsunuz o zaman sizin de dediğiniz gibi Millet İttifakı mensupları olarak, ‘Bizim İsmail’e oy atsınlar” sözleriyle cevap verdi.

HABER:Havva AKÇA