AFAD'dan yapılan açıklamada, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. Saat 09.47'de meydana gelen depremin derinliğinin 7 kilometre olduğu aktarıldı.

KANDİLLİ'DEN AÇIKLAMA

Kandilli'den de depreme ilişkin bir açıklama geldi. Kandilli 4.7 büyüklüğündeki depremin derinliğinin 5 kilometre olduğunu aktardı.

 

Emekliler Sendikası, Bolu Temsilcisi Lütfiye Özkan, Emekli maaşlarının yetersizliğinden ve günümüz şartlarına uymadığını Emekliler Sendikası, Bolu Temsilcisi Lütfiye Özkan, Emekli maaşlarının yetersizliğinden ve günümüz şartlarına uymadığını

"KORKMAYA GEREK YOK"

CNN Türk canlı yayınına katılan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Pampal, 4.7'lik depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Pampal'ın açıklamaları şöyle;

Bu artçılar bizi çok fazla kaygılandırmıyor, korkutmuyor. Bu artçılar son derece olağan, normal. 7.7 ve 7.6 gibi birbirinden bağımsız, birbirine yakın olmakla beraber yıkıcı deprem yaşadık. O fayın çevresindeki kırıklar daha küçük olmakla beraber deprem üretiyor. Korkmaya gerek yok.

Bu bölge zaten kırılan bölge. Hatay'dan Çelikhan'a kadar kırıldığı için kırılmalar devam ediyor. Malatya civarında da Adıyaman civarında da olacak. Kahramanmaraş merkez zaten orada da olacak. Bunlar olağan depremler.