Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz'un (25) son vasiyeti yerine getiriliyor. Türkiye Diyanet Vakfı Horoz'un Afrika’da su kuyusu açılması talebini gerçekleştireceklerini açıkladı.

Türkiye geçtiğimiz günlerde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz'un acısıyla sarsıldı.

Şehit olmadan üç gün önce kaydettiği bir videoda Horoz, vasiyetini açıklayarak, "Eğer şehit olursam bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırmanızı rica ediyorum sizden" demişti.

Bolu Valisi Kılıç'tan orman yangınlarına karşı dikkatli olunması çağrısı Bolu Valisi Kılıç'tan orman yangınlarına karşı dikkatli olunması çağrısı

TDV’DEN DUYGUSAL AÇIKLAMA

Türkiye Diyanet Vakfı şehit astsubayın vasiyetini yerine getireceğini duyurdu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Vasiyetini bizler TDV olarak yerine getireceğiz inşallah. Elhamdülillah şehitlerimizin her biri, bir dağ gibi önümüzde duruyor, sarsılmaz imanları ve böylesine şahitlikleriyle bizlerin yolunu aydınlatıyor. Yüce Rabb'imiz, şehidimiz Mehmet Ali Horoz'a rahmet eylesin, Peygamber Efendimize komşu eylesin, mekanı cennet, makamı ali olsun. Aziz milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Merkezi