Kabine, önemli başlıkları görüşmek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın (6 Mayıs) toplanacak. Başta öğretmen atamaları olmak üzere enflasyon, fahiş fiyatlar, İsrail ile kesilen ticari ilişkiler, Gazze'deki son durum ve terörle mücadele kabinenin gündeminde olacak.

ÖĞRETMENLER İÇİN MÜJDE GELEBİLİR

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Hem atanacak öğretmen sayısı hem de branş bazında kontenjan dağılımları açıklanmış olur” diyerek kabineyi işaret etmişti. Tekin'in açıklamasının ardından öğretmenlerle ilgili alınacak kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamuoyuna duyurması bekleniyor.

Enflasyonla mücadelede son durum, emekli ve dar gelirlilerin durumunu iyileştirmek için atılacak adımlar ve kamuda tasarruf gibi konuların da Kabine de değerlendirileceği belirtiliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ekonomideki son duruma dair kabineye bilgi vereceği tahmin ediliyor.

Aurora Enerji üç puanla tanıştı Aurora Enerji üç puanla tanıştı

Kabinenin bir diğer gündem maddesi de terörle mücadele olacak. Teröre yönelik operasyonlarla ilgili son durum da kabine de konuşulacak.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARI GÜNDEMDE OLACAK

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze'de devam eden saldırıları da gündemde olacak. İsrail-Filistin savaşını durdurmak için atılabilecek adımlar, İsrail’le ihracatın kesilmesinin ekonomiye etkilerinin de konuşulacağı ifade ediliyor.

-HABER MERKEZİ-