• Josef de Souza, Ankaragücü maçında ceza almıştı
  • Trabzon'da yaşanan olayların ardından bu cezayı hatırlattı
  • Sporcuların korunmasını istedi

NE OLDU? Fenerbahçe, Trabzonspor'u 3-2 mağlup ederken Papara Park'a bordo-mavili taraftarların sahaya inmesi damga vurdu. Fenerbahçeli futbolcularla Trabzonsporlu taraftarlar arasında arbede yaşandı ve yumrukla tekmeler havada uçuştu.

NE SÖYLENDİ? Daha önce Beşiktaş forması giyerken tribünlerin sahaya inmesi sonucu benzer bir durumla karşı karşıya kalan Josef de Souza'dan paylaşım gecikmedi: "Takım arkadaşlarımı ve hakemleri savunduğum için yargılandım, bugün Fenerbahçeli oyuncuların onurlandırılmasını isterdim. Çünkü onlar cesurdu. Taraftarların ağır şekilde cezalandırılmasını isterdim. Futbol sahada kazanılır ve kaybedilir. Birçok Fenerbahçe taraftarı takım arkadaşlarımı savunduğum için cezalandırılmamı istedi, bugün onların yüzlerini görmek isterdim!"

Bayramda bir genç daha hayatını kaybetti Bayramda bir genç daha hayatını kaybetti

DAHA FAZLASI: Ayrıca Josef de Souza şunları söyledi: "Türk futbolunun bugünkü gibi olaylarla sınırlı olmadığını biliyorum ama bunun önüne geçmek için TFF'nin sporcuları koruması ve olaylara karışan taraftar ve kulüpleri cezalandırması gerekiyor. En ağır şekilde cezalandırın!"

Editör: Berfin MUTLU