Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler, 11 ilde hissedilerek büyük yıkımlara yol açtı. Binlerce canın yitirildiği kentlerde, depremzedeler için harekete geçildi ve yaralar sarılmaya başlandı. Devletin tüm imkanları vatandaşlar için afet bölgesine seferber edilirken, yurdun dört bir yanından gönüllüler de bölgeye akın etti ve ihtiyaç malzemelerini depoladı.

Hayat normale dönüyor

Kimi vatandaşlar diğer illerdeki KYK yurtları ve otellere yerleştirilirken, bölgede kurulan çadır ve konteyner kentlerde yaşam başladı. Burada devlet-millet iş birliği ile hayat adeta normale döndü. Çocuklar için etkinlik alanları kuruldu ve zorlu süreçte yaşanan travmaların atlatılması için çalışmalar hızlandırıldı.

Mehmetçik sahada

Sahada büyük bir mücadele ortaya koyanlardan biri de hiç şüphesiz Mehmetçik. Dağlık alanlardaki depremzedelere ihtiyaçlarını ulaştıran güvenlik güçleri, bölgelerdeki asayiş ve güveni de sağlamak için 7/24 nöbet tutuyor.  Öte yandan depremzedelerle de sık sık bir araya gelen Mehmetçik, hem yüzleri güldürüyor hem de ihtiyaçları karşılıyor.

Halat çekme oyunuyla yüzler güldü

Son olarak afet bölgesinde kurulan çadır kentte ortaya çıkan bir görüntü, zorlu günlerde yüzleri güldürdü. Komando ve çevik kuvvet ekibi, halat çekme oyunu oynadı. Küçükten büyüğe depremzedelerin keyifle izlediği yarışta büyük mücadele verilirken, oyunu jandarmanın kazandığı görüldü. Sosyal medyada paylaşılan eğlenceli videoda, çocukların kahkahaları tebessüm ettirdi.