İYİ Parti İl, İlçe ve Gençlik Kolları Başkanları yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi. İl Başkanı Burhan Aktaş, Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, Kadın Kolları Başkanı Nurhan Körpe, Gençlik Kolları Başkanı Sefa Yaman gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İYİ Parti İl Başkanı Burhan Aktaş, vatandaşların desteğini gördüklerini ve üye sayılarında artış yaşandığını belirterek, “Sokağın nabzını çok sıkı takip etmek zorundayız. Halkın teveccühü bizi daha da kamçılıyor. Çalışmalarımızı daha da hızlandırıyoruz. Üyeliklerimiz artan hızla devam ediyor. Bazı tereddütler var. Onları da gidermeye çalışıyoruz. Seçim sonrasında üye kayıtlarımızda patlama olacağını düşünüyoruz. Seçimlere yönelik Millet İttifakı olarak birlikteliğimiz var. Zaman zaman ittifaka üye parti başkanlarıyla bir araya geliyoruz. Birlikte çalışma programları yapıyoruz. Genel başkanlarımızın düşünceleri doğrultusunda biz de hareket ediyoruz. Bolu’nun sorunlarını biliyoruz. Çözüm konularında STK’lardan görüş alıyoruz. Tabi ki herşeyi bilme şansına sahip değiliz. Onlardan da fikir alıyoruz. Bunları da rapor halinde genel merkeze gönderiyoruz” dedi.

“BU BİR VEDA DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLARA BİR BESMELEDİR” “BU BİR VEDA DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLARA BİR BESMELEDİR”

“7 ADAYIMIZ VAR”

Vekil aday adayı olarak 7 ismin olduğunu belirten Aktaş, “Milletvekilliği seçimlerinde ön seçim yapılmayacak. 3 milletvekili çıkaran iller dışındakiler bunu yapabiliyor. Biz şuanda yapmayacağız. Tabi ki partinin yöneticileri olarak bizim de dahlimizin olacağını düşünüyorum. Adaylarımızla tanıtım toplantısı yapacağız. Benim bildiğim 7 aday adayı arkadaşımız var. Henüz açıklamalarını yapmadılar. Galiba onlar da civar illeri bekliyorlar. Açıklamalar başladığında adaylarımız da açıklama yapacak. Ayrıca, 6’lı masayı oluşturan Millet İttifakı partilerinin genel başkanları tek listenin olabileceğini de konuşuyor. Bu henüz netleşmedi. Arkadaşlarımız bunu da bekliyor olabilir” ifadelerini kullandı.