Altılı masada yaşanan süreç sonrası meydana gelen istifa dalgası Bolu’ya da sıçradı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önce masadan kalkması, ancak sonrada yeniden masaya dönmesi üzerine İyi Parti de istifa dalgası yaşanmıştı.

Altılı masada yaşanan gelişmelerden rahatsızlık duyduğunu belirterek üyeliğini e-devletten sonlandıran İyi Parti Bolu Kurucular Kurulu üyesi Sebahattin Uluer ve eşi Zehra Uluer Milliyetçi Hareket Partisine katıldı.

Üyelik formunu doldurmak üzere MHP İl Başkanlığına gelen Sebahatin Uluer burada yaptığı kısa açıklamada, “Ülkücü Hareketle 12 yaşında tanışmış, günün şartlarında İyi Partinin kuruluş aşamasında görev almış, Kurucular Kurulu’nda yer almış biriyim. Altılı masada yaşananlara bir anlam veremediğim için, İyi Parti’den istifa ettim. Sayın Akşaner 3 Ocak’ta bir duruş sergiledi, ancak 6 Ocak’ta da anlam veremediğim bir şekilde o kadar hakarete rağmen masaya geri döndü. O zaman dedim ki; Bu altılı masayı yürüten bir araya getiren birileri var. Sonra bir metin yayınladılar. 5 Genel başkan ve 2 belediye başkanı Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaklar mış. Ben Fuat Oktay’ı tebrik ediyorum. Bizim 5 Genel Başkan ve 2 belediye başkanının talip olduğu görevi tek başına yapıyor. Biz yeri geliyor kendi ailemizde bile ortak hareket edemiyoruz. Bunlar nasıl ortak hareket edip, ülke yönetecekler. 3 günde düştükleri durumu hep beraber izledik. Bu nedenle MHP’ye geri döndüm” dedi.

Emekliler Sendikası, Bolu Temsilcisi Lütfiye Özkan, Emekli maaşlarının yetersizliğinden ve günümüz şartlarına uymadığını Emekliler Sendikası, Bolu Temsilcisi Lütfiye Özkan, Emekli maaşlarının yetersizliğinden ve günümüz şartlarına uymadığını

ROZETLERİNİ BAŞKANLAR TAKTI

İyi Parti’den istifa eden Uluer çiftine rozetlerini MHP Bolu İl Başkanı İlhan Durak ve KAÇEP İl Başkanı Sema Kışlak taktı.