Bolu’da iş arayanlara müjde Bolu’da iş arayanlara müjde

İYİ Parti Bolu Kadın Politikaları tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlikte çocuklara ay yıldızlı balon ve Bayrak, gençlere Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yazdığı Nutuk kitabı, 100.Yıl baskılı rozetler dağıtıldı. Etkinliğin ardından  Siteler camiinde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ecdadımızın temiz ruhlarına hitaben Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif okutuldu.

İyi Parti Bolu Kadın Politikaları Basın Sözcüsü Ayşin Akgöz, 100. Yıl etkinlikleriyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bugün Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyoruz. Her 29 Ekim’de içimizde büyüyen coşkunun artarak çoğaldığı 100 yıllık bir serüvenin de ilk günüdür bugün.

 Bu Ülke için Cumhuriyet sadece bir yönetim şekli değildir. Ülkenin dört bir yanı düşman işgali altındayken verilen Kurtuluş Mücadelesinin nihayetidir.

Cumhuriyet,  Nene Hatun’un bebeği yerine sardığı mermi, yavuklusunu, evladını geride bırakıp Vatan Sağ olsun diyerek cepheye koşan nice Koç yiğitlerin yüreğidir. Cahillikle savaşı düşmanla savaşmak kadar önemli görmektir.

“Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye lâyıksın.”  diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe emin adımlarla yürümektir.

Bolu İyi Parti Kadın Politikaları olarak, Atamıza verdiğimiz sözü en iyi şekilde yerine getirmek için çaba gösteriyoruz. Bugün bu alanda Çocuklarımız için Kırmızı üzerine ay yıldızlı Balon ve Türk Bayrağı, Genç kardeşlerimiz için Nutuk Kitabı dağıtacağız. Bolulu Vatandaşlarımıza da 100. Yıl rozetleri ve tatlı ikramlarımız olacak. Gönül ister ki; Bu, Kıymeti kelimelere sığmayan günde Ülkemiz ay yıldızlı Bayraklarla donatılsın, Zeybekler, Halaylar, Horonlar, danslarla kutlansın. İyi Partinin gönlündeki sevinç narası Ülkeyi sarsın. İyi Parti tüm mensupları ile biliyor ki; Milletin saltanat ve hakimiyet makamı yalnız ve ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.

Bu Vesile ile bizlere Cumhuriyeti armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyoruz. Yüce Allah, Cumhuriyet için çabalayan emek veren herkesten razı olsun.

Ekmek gibi su gibi

İnsana Cumhuriyet

Çözülsün prangalar

Bulunmaz böyle nimet, En Büyük Bayramımız Kutlu Olsun.