2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında Millet İttifakı’ndan ayrılık sinyalleri veren İYİ Parti hakkında gündeme bomba gibi düşen iddialar ortaya atıldı. Kulislerde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın İYİ Parti’den aday olacağı konuşulurken İYİ Parti’li Ayşe Sucu’nun ziyareti iddiaları kuvvetlendirdi.

KAHRAMAN İTFAİYECİLER UNUTULMADI KAHRAMAN İTFAİYECİLER UNUTULMADI

Başlattığı “Adalet ve Değişim” yürüyüşüyle Bolu’dan Ankara’ya kadar yürüyen, partisine muhalif çıkışları nedeniyle CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’den aday olacağı iddia edildi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sucu’nun Tanju Özcan’ı makamında ziyareti ise iddiaları güçlendirdi. Basına kapalı gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili ise açıklama yapılmadı.

Başkan Özcan, TV100’de konuk olduğu Doğru Yorum programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Özcan, İYİ Parti’ye katılma iddiaları hakkında “Sayın Akşener’le çok yakın bir ilişkimiz var. Parti programında ayrı düşen birkaç detay dışında pek bir sıkıntı yok. Ama bu illa da İYİ Parti’ye katılacağım anlamına gelmiyor.” yorumunu yapmıştı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 2024 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimlerinde bağımsız gireceğini söylemişti. Daha önceki açıklamalarında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yakın ilişki olduklarını belirten Özcan’ın İYİ Parti’den aday gösterileceği iddiası şimdiden ses getirdi.