Soru bankasındaki bir soruda 'Türkiyeli' ifadesi kullanan yazarın işine son verildi Soru bankasındaki bir soruda 'Türkiyeli' ifadesi kullanan yazarın işine son verildi

Haber: Fatma Marmara
Bolu Kültür Sanat Organizasyon tarafından Bolulu seyircilerle buluşturulan, Tuğçe Karabayır ve Erkan Karadeniz’in rol aldığı, iki kişilik interaktif komedi oyunu ‘İte Kaka’ 13 Mayıs 2024 Pazartesi akşamı saat 20.00’de Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sahnelendi.
Tuğçe Karabayır ve Erkan Karadeniz’in, 15 yıllık sahne geçmişlerinde yaşadıklarını, diğer tiyatro oyunlarından kısa kesitlerinde yer aldığı hikayeleri, turne maceralarını ve seyirci ile diyalogları, anlık skeçleri, tiyatro severlerden büyük alkış ve beğeni aldı. Seyircinin gülmekten kırılıp geçtiği gecede, oyuncular, sahneye izleyicilerin arasından kişileri de alarak, onlarında bu oyunda rol almaları sağlamaları tiyatro severlere kahkahalarla dolu unutulmaz bir gece yaşattı. 
Oyun, Bolu Kültür Sanat Organizasyon tarafından sanatçılara sunulan çiçek ve toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.
“ASLINDA BİZ 17 YILDIR BOLU SEYİRCİSİNİ BEKLİYORMUŞUZ”
Oyun sonrası bilgi paylaşan tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu Tuğçe Karabayır; “Burada olmak çok keyifli. Bolu çok çok keyifli bir şehir, gerek yemekleriyle, gerek sıcakkanlı insanlarıyla, burada olmaktan biz çok mutluyuz. Bizim buraya 3.gelişimiz. Biz çok keyifle oynuyoruz. Bizim iki tane oyunumuz var şuan Türkiye’de biletlerimiz hep tükeniyor. O yüzden çok mutluyuz. Biz 17 yıldır bu işi yapıyoruz. Aslında biz 17 yıldır Bolu seyircisini bekliyormuşuz. Henüz bizi keşfettiler, o yüzden biz çok mutluyuz. İyi ki geliyorlar ve bizde iyi ki gelip sizlerle ve onlarla buluşuyoruz. Şu an aktif olarak iki tane oyunumuzu oynuyoruz. Diğer oyunlarımıza ara verdik. İnsanlar çok zor dönemlerden geçtiler. Haliyle böyle dramatik, kafalarını yorabilecekleri, onları düşündürebilecek, gerçi tiyatronun amacı insanlara ayna tutmak, düşündürmek belki ama biz şuan tam tersi bir şey yaparak daha interaktif, insanların daha özgürce gülüp, kahkaha atabilecekleri, hiç düşünmeden eğlenebilecekleri bir ortam yaratmamız gerektiğini düşündük. Çünkü şuan tam zamanı, insanlar şuan gülmeye aç, biraz kafa dağıtmak istiyor. O yüzden de biz böyle bir tiyatro yapalım ve insanları güldürelim dedik. Başarabiliyorsak ne mutlu”dedi.
“İNSANLARA BİRAZ OLSUN MUTLULUK SAĞLAYABİLMEK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ” 
Yönetmen, oyuncu Erkan Karadeniz, oyun sonrası bilgi paylaşımında, “Çok mutluyuz, çünkü bizim hayallerimizdi bugünler. Kalabalık seyirciye oynamak, Türkiye’nin her yerine gitmek, uzun yıllardır beklediğimiz günlerdi ve son 1-2 yıldır bunun mutluluğundayız. Türkiye’de gitmediğimiz 27 şehir kaldı. Önümüzdeki sezonla birlikte inşallah tamamlamak istiyoruz. Türkiye’de gitmediğimiz şehir kalmasın istiyoruz. Olabildiğince insanlara ulaşmak, biraz olsun zor günler geçirdiğimiz bu günlerde, aslında bu zor günlerde hiç bitmiyor ama yinede zor günler geçirdiğimiz bu günlerde insanlara biraz olsun mutluluk sağlayabilmek, biraz olsun şifa sağlayabilmek bizim için çok önemli. Dün mesela Ankara’da oyun sonrası bir ablamız geldi yanımıza. Ağustos aynıda 15 yaşında bir oğlunu kanserden kaybetmiş. Çok güzel güldüğümüz, eğlendiğimiz bir oyun sonrası daha 5-10 dakika geçmeden arkada ağlaştık, sarıldık. Çünkü ‘Çocuğum öldükten sonra ilk defa bugün güldüm.’dedi. Bunlar bizim için çok kıymetli şeyler. Bugün Bolu’da da çok güzel bir seyirci vardı. Gerçekten çok iyi bir tiyatro seyircisi vardı. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.
“BOLU KÜLTÜR SANAT ORGANİZASYON DA BU İŞTE GERÇEKTEN ÇOK BAŞARILILAR”
Oyuncu Tuğçe Karabayır; “Birde doğru organizasyonla her şey çok daha keyifli olabiliyor. Bolu Kültür Sanat Organizasyon da bu işte gerçekten çok başarılılar. İnsanlara kaliteli oyunlar seçiyorlar. İnsanlarda onlar hangi oyunu getirse gözleri kapalı gelip izliyorlar. Bizde gözü kapalı geliyoruz. Çünkü bizi de çok memnun ediyorlar. Gün içinde bizimde keyifli olmamız çok önemli çünkü sahneye yansıyor, ister istemez insanız bizde. Bu anlamda çok iyi bir match oldu. Çok teşekkür ediyoruz.”dedi.