Köklü Değişim Medya

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye’nin 3 oğlu ile 4 torunu, işgalci “İsrail”in düzenlediği suikastte vahşice katledildi.

Sahada ağır bir mağlubiyet alan "İsrail", mücahidler karşısında tutunamayınca alçakça sivilleri hedef almayı sürdürüyor. Bu saldırılardan biri de dün yaşandı.

Ramazan Bayramı'nın birinci günü Şati Mülteci Kampı'nda düzenlenen saldırıda, Haniye'nin Hazım, Emir ve Muhammed isimli çocukları ile Muna, Amal, Halid ve Rezzan isimli torunlarının hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Burdur'da diyaliz tedavisi sonrası fenalaşan hastalardan biri öldü Burdur'da diyaliz tedavisi sonrası fenalaşan hastalardan biri öldü

Saldırıda hayatını kaybedenlerin Filistin halkıyla aynı cephede yer aldığı; Haniye ailesinden daha önce öldürülen yaklaşık 60 kişinin yanı sıra "Aksa Tufanı"nda yaşamlarını yitirenlerin saflarına katıldıkları belirtildi.

“İsrail”in Hamas'ın liderleri ve ailelerini hedef almasını "sahadaki başarısız düşmanın umutsuz girişimlerinden başka bir şey olmadığı; Filistin direnişinin müdafaası karşısında dehşete düşmesi" şeklinde değerlendiren Hamas, hayatını kaybedenler için taziye dileğinde bulundu.

Bu tür saldırıların, Hamas ve Filistin halkının direniş iradesini kırmayı başaramayacağı; sadece onların mücadeledeki kararlılığını artıracağı vurgulandı.Açıklamada ayrıca bunun “İsrail”in terörü, soykırım savaşını ve savunmasız sivillere yönelik saldırılarını tırmandırarak müzakereler sırasında başarı elde edeceği yanılsaması olduğu kaydedildi.

Haniye’den Dik Duruş

Acı haberi bir hastane ziyaretinde alan ve metanetle karşılayan İsmail Haniye şu açıklamayı yaptı:

“Şehitlerimizin mübarek kanı bizi ilkelerimize, mücadelemize, direnişimize ve topraklarımıza bağlılığımızda daha da kararlı kılacaktır. Oğullarımın ve torunlarımın şehadetiyle bizlere bahşettiği bu şereften dolayı Allah'a şükrediyorum. Bu acılarla ve kanla halkımız, davamız ve ümmetimiz için geleceğimiz ve özgürlük için umut tohumları ekiyoruz. Oğullarım Gazze'yi terk etmedi. Gazze'de kahramanhalkımızla beraber cesurca direndiler, mücadele ettiler. Bütün halkımız ve Gazze ahalisi çocuklarının kanlarıyla ağır bedeller ödediler. Ben de onlardan biriyim. Ailemizden 60'a yakın şehidimizi bu mübarek davaya, İslam davasına kurban verdik. Ailemin 60'a yakın ferdi şehid oldu. Filistin halkının bütün şehitleriyle onlar arasında hiçbir fark yok.”Mahmut Kar: “Allah Şehadetlerini Kabul Etsin”

Köklü Değişim Genel Koordinatörü Mahmut Kar, saldırı sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şuaçıklamada bulundu:

“Rabbimiz İsmail Haniye'nin çocukları ve torunlarının şehadetini kabul eylesin. Şehitlerin kanı ile sulanan Gazze ve Filistin işgalcilere mezar olacak.”Erdoğan'dan Başsağlığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haniye’ye telefonda görüştü.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan, “İsrail” saldırısında 3 oğlu ile torunlarını kaybeden Haniye’ye başsağlığı diledi.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in işlediği insanlık suçlarının hesabını hukuk önünde mutlaka vereceğini ifade etti.” denildi.

Erdoğan, “İsrail”i Yargıya Havale Etti

Erdoğan, Heniyye ile görüşmesinde, "İsrail"in işlediği insanlık suçlarının hesabını hukuk önünde mutlaka vereceğini ileri sürdü.

Haber Merkezi