ABD'li teknoloji devi Apple'ın, elektrikli otomobil üretmeye yönelik çalışmalarını sonlandıracağı ve bu birimdeki birçok çalışanın üretken yapay zeka projelerine odaklanacağı bildirildi.

Proje üzerinde çalışanları işten çıkarmaya hazırlandığını bildiren Apple, sosyal medya kullanıcıları tarafından alay konusu oldu.

X'te (eski adıyla twitter) bir kullanıcı, rakip teknoloji firması Microsoft'a gönderme yaparak, "SON DAKİKA: Apple, Windows gerektirdiğin fark ettikten sonra araba üretme planlarını iptal etti" dedi.

Bir başkası kullanıcı çocuk kitaplarındaki kurgusal solucan Lowly Worm tarafından kullanılan footğrafı paylaşarak "Apple sonunda araba projesini sonlandırdı." yazdı.

Çocuklar atıklardan oyuncak müzesi kurulmasına karar verdi Çocuklar atıklardan oyuncak müzesi kurulmasına karar verdi

Bir başka kullanıcı, şarj cihazı takılı ters çevrilmiş bir araba fotoğrafıyla "Apple, Elektrikli Araç projesini 10 yıl sonra kapattı çünkü önerdiği şarj mekanizmasının çalışamaz olduğu ortaya çıktı." dedi.

Rakip firma Tesla'nın sahibi Elon Musk da X'teki haberlere ifadelerle yanıt verdi.

Apple, şirket içinde "Project Titan" olarak bilinen gizli projeye ne kadar harcadığını açıklamadı, ancak CNBC sadece geçen yıl bu projeye yaklaşık 30 milyar dolar aktardığını söyledi.

haber merkezi

Editör: Haktan Yamantürk