DÖRTDİVANDA KIYMETLİ ARAZİ İHALEYE ÇIKIYOR DÖRTDİVANDA KIYMETLİ ARAZİ İHALEYE ÇIKIYOR

Kastamonu'nun Şenpazar ilçesine bağlı Sefer köyünde bulunan bir inşaatta meydana geldi. Şenpazar'da Sefer köyü'nde inşaat ustası Adil Kayan (53), dengesini kaybederek yaklaşık 2 metre yükseklikten inşaat demirlerinin olduğu alana düştü. Düştüğü yerde Adil Kayan'ın vücuduna yaklaşık 1,5 metre uzunluğunda inşaat demiri saplandı.

Olayı gören diğer işçiler, kanlar içerisinde kalan Adil Kayan'ın vücudundaki demirin betona yakın olan bölümünü keserek kurtulmasını sağladı. Ardından olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince ağır yaralanan Adil Kayan, Cide Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Adil Kayan, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yapılan muayenesinde Adil Kayan'ın vücudundaki demirin fazlalık kısımlarının kesilmesi için Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinden yardım istendi. Kayan'ın vücudundaki demirin fazlalık kısımları, Kastamonu İtfaiye ekiplerince kesildi.

Daha sonra Adil Kayan ameliyata alındı. Yaşanan kazada inşaat demirinin Adil Kayan'ın sol kalça bölümünden girip, sol omzunun üzerinden çıktığı öğrenildi. İnşaat demirin vücutta kalan parçası da doktorlar tarafından ameliyat ile alındı. Adil Kayan'ın sağlık durumunun ciddiyetini korurken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

HABER:İlhan DURAK