İstanbul’da beklenen deprem, iki profesörü karşı karşıya getirdi. Kahramanmaraş depreminde yaşanan elim olayların ardından beklenen İstanbul depremine vurgu yapan ve İstanbul depremini gündeme taşıyan Prof. Dr. Naci Görür’e meslektaşı yerbilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan yanıt geldi. Sosyal medya üzerinden polemiğe giren ikili, karşılıklı paylaşım yaptı. Ercan “İstanbul’da deprem olacağına dair kanıt gösterin” derken, Naci Görür’den “Kimi arkadaşlarım sanki bu ülkede depremin konuşulmasından rahatsız oluyor” yanıtı geldi.

“BİR TANE KANIT GÖSTERİN”

Övgün Ahmet Ercan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında İstanbul depremine ilişkin konuşanları eleştirerek "İstanbul'da, her an deprem olacağını gösteren bir tane kanıt gösterin size inanayım! Siz böyle söyledikçe siyasetçiler ile müteahhitler sizin sözlerinizi kullanıp oy ile para devşiriyorlar. İnşaat ülkeye katma değer üretmeyen, ölü yatırımdır. Yatırım, sanayiye kaymalı, lütfen" dedi.

“NİYE RAHATSIZLIK DUYARLAR Kİ”

Bolu'da, ilk mecliste görevler dağıtıldı Bolu'da, ilk mecliste görevler dağıtıldı

Prof. Dr. Naci Görür ise Ercan’ın bu sözlerine şu şekilde karşılık verdi: “Dertleşme: Arkadaşlar, zaman zaman, X'te yazışmalarınızı, sorularınızı, düşüncelerinizi okuyorum. Çoğunuz olumlu yönde ve olması gereken şekilde konuşuyorsunuz. Ama kimi arkadaşlarım sanki bu ülkede depremin konuşulmasından rahatsız oluyor.

Korkmalarını anlıyorum. Korku insani bir duygu ama daha dün on binlerce canımızı kaybettiğimiz bir ortamda, ülkemizdeki kentleri deprem dirençli yapalım, insanımız ölmesin söyleminden niye rahatsızlık duyarlar ki. Biz burada depremi değil, depreme karşı önlem alalımı konuşuyoruz. Lütfen içinize sevgi dolsun, kendinize gelin. Sevgiyle.”

-haber merkezi-

Editör: Mehmet Ali Atalay