Ian McKellen, Orta Dünya’ya geri dönmek isteyen oyuncular arasında. 85 yaşındaki aktör “eğer ölmezse” The Hunt for Gollum’da Gandalf’ı canlandırmak istediğini açıkladı.

İngiliz fantazi yazarı J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi serisi, bir kez da sinema salonlarına konuk olmaya hazırlanıyor. En son Peter Jackson Hobbit üçlemesiyle Orta Dünya’yı beyaz perdeye taşımış, ardından da Prime Video Güç Yüzükleri dizisiyle izleyicilerin karşısına çıkmıştı.Şimdi ise bir kez daha Peter Jackson’ın başına geçeceği yeni bir The Lord of the Rings projesi geliştiriliyor. Jackson’ın bu defa yapımcı koltuğunda yer alacağı film The Hunt for Gollum adını taşıyor ve Yüzük Kardeşliği öncesinde Gollum’un peşine düşülmesini konu alıyor.

Andy Serkis’in yönetmen ve başrol olarak yer alacağı yapım, serinin eski filmlerinde de yapımcı olan New Line Cinema ile Warner Bros. Pictures işbirliğiyle geliyor.

Orta Dünya’nın hem kitaplardan hem de filmlerden daha önce bilinen zaman diliminde gezinecek The Hunt for Gollum’un; Serkis ile birlikte bazı başka tanıdık oyuncuları da geri getirebileceği öne sürülüyor. Geçen günlerde Viggo Mortensen, Aragorn rolü için hazır olduğunu dile getirmişti. Şimdi ise serinin bir diğer yıldızı Ian McKellen Gandalf için hazır olduğunu açıkladı. Ancak usta aktör, kaçınılmaz bir gerçeği de dile getirmeden duramadı.

Ian McKellen, 2026’da Vizyona Girecek “The Hunt for Gollum” Filminde Gandalf’ı Canlandırmak İstiyor

Birleşik Krallık’ta yayın yapan The Times gazetesine konuşan Ian McKellen, 2026 yılında vizyona girmesi beklenen yeni Yüzüklerin Efendisi macerası The Hunt for Gollum’da Gandalf rolünü tekrar canlandırmaya açık olduğunu dile getiriyor. Ancak usta aktör, “eğer yaşıyor olursam” sözleriyle gerekli olan koşulu da hayranların yüzüne vurmaktan çekinmiyor.

İsmail Akgül Dörtdivanlılar’ı dinledi! ŞİMDİ DE YAĞBAŞLAR DERESİ GÜNDEM İsmail Akgül Dörtdivanlılar’ı dinledi! ŞİMDİ DE YAĞBAŞLAR DERESİ GÜNDEM

85 yaşındaki aktör, her yeni rolü son rolü olabilirmiş gibi değerlendirdiğini ve bu yeni Yüzüklerin Efendisi projesinin onu cezbettiğini belirtti.

Son yıllarda McKellen daha çok tiyatro sahnesinde izleyicilerin karşısına çıkıyor. 2021 ve 2022 yıllarında Hamlet’i canlandıran oyuncu, şu anda Player Kings’in başkarakterini oynuyor.

Ian McKellen son olarak 2014 yılında vizyona giren Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filminde Gandalf karakterine hayat vermişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ