fotogaleri-2

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Mudurnu’da partilerden belediye başkanlığı için aday adaylık başvuruları devam ediyor. Uzun yıllar AK Parti Mudurnu İlçe Başkanlığı görevinde bulunan ve geçtiğimiz aylarda bu görevinden istifa eden Hüseyin Yağın, partisinden aday adaylık dilekçesini teslim etti. AK Parti Mudurnu İlçe Başkanlığı önünde yapılan dilekçe teslim programda Yağın’ı partililer, yakın dostları ve aile üyeleri yalnız bırakmadı. 

TEŞEKKÜR EDEREK BAŞLADI

Trump'tan ilginç seçim kampanyası: Ayakkabı ve parfüm satmaya başladı Trump'tan ilginç seçim kampanyası: Ayakkabı ve parfüm satmaya başladı

AK Parti Mudurnu Belediye Başkanlığı için aday adaylık dilekçesini teslim etmeden önce basın açıklaması gerçekleştiren Yağın, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Yağın, “Partili, partisiz bugün şahsımın yanında olup bedediye başkan aday adaylığı açıklamama katılarak beni onurlandıran kıymetli hemşehrilerime katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ben 1982 yılında Gürçam Köyü’nde dünyaya gelen, çiftçilik ile uğraşan Kıngı Ahmet’in torunu, Hatice Yağın’ın evladı Hüseyin Yağın kardeşinizim.  2006-2017 yılları arasında Mudurnu ilçemizde çeşitli alanlarda ticaret yapmış, bazı sivil toplum kuruluşlarında görev almış, 2014 yılından bu yana S.S Gürçam Dereçetinören Fındıcak Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin başkanlık görevini 9,5 yıldır sürdüren bir kardeşinizim.” dedi.

YAPILAN HİZMETLERDEN BAHSETTİ

2015’te partiye katıldığını hatırlatan ve AK Parti döneminde ilçede yapılan hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulunan Yağın, şöyle dedi; “2015 yılı Şubat ayında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına omuz vermek ve şirin ilçemize daha güzel hizmetler kazandırmak adına AK Parti ailemize katıldım. 2015 yılında köy delegeliği ile başladım. 2 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’in oluru ile Mudurnu İlçe Başkanlığı görevine getirildim. Kıymetli hemşehrilerim; 2019 yılından bu yana sizlerin bize vermiş olduğu yetki ile alanlarda yaptığımız hizmetlerimiz oldu. 2020 yılı itibariyle 10 yıldır süre gelen, bitmez denilen Mudurnu-Bolu yolumuzun ihalesi yapılarak çalışmalara hemen başlanmış, şuan yol ile ilçe girişimize kadar yapımı sanatsal yapılar devam etmekte olup sizlerin hizmetine sunulmuştur. 2019 yılı itibariyle 13 yıllık hastane sorunumuzu çözerek 2020 yılı Kasım ayında temeli atılan 2023 yılı Nisan ayında bugün yeni yerinde hizmetine başlayan ilçe hastanemiz siz değerli hemşehrilerimizin kullanımına açılmıştır. O dönemin il genel meclis üyeleri Ahmet Uzun ve Vedat Özkan başkanlarımın katkısı büyüktür. Yine 2019 seçim beyannamemizde yer alan ilçemize bir diyaliz ünitesi yapma vaadimizi gerçekleştirdik. Diyaliz ünitesinin yapılabilmesi için gerekli proje ve tefrişat ve tamir işlerini üstlenen hayırsever iş insanı Süreyya Astarcı amcamıza, katkı veren belediye başkanımız Necdet Türker’e ve diyaliz merkezimize makine, ekipman sağlayan Sağlık Bakanlığı’mıza, her zaman desteğini esirgemeyen İl Başkanımız Suat Güner, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Mudurnu ilçemizin ismini dünyaya duyuran, geçmişte milletvekilliği yapan, hemen hemen ilçedeki herkeste emeği olan rahmetli Tevfik Türesin amcamızın mekanı cennet olsun. Onun döneminde yaptırılan ve uzun zamandır atıl durumda olan kapalı spor salonumuz 2021 yılında restore edilerek hem ilçemiz gençlerine, hem de üniversiteye gelen gençlere hizmet vermektedir.  2019 yılı seçim beyannamemizde yer alan ve Cumhurbaşkanımızın talimatları ile yapılan, şu an depolama alanında çalışmaların sona yaklaştığı doğalgaz ile ilgili de bilgi vermek istiyorum. Bu yıl Kaygana Mahallesinde ve 4. Etap Toki’ye verilecek olan doğalgaz 2024 Nisan ayı itibariyle görev yetkisi aldığımızda acil olarak Mudurnu ilçemizin tamamına verilecek. Değerli hemşehrilerimizi tamamen doğalgaz konforu ile buluşturacağız. Bu hizmetin ilçeye kazandırılmasında büyük emekleri olan Milletvekilimiz Yüksel Coşkunyürek, geçmiş dönem milletvekillerimiz Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’ye, İl Başkanımız Suat Güner’e teşekkür ediyorum.”

5. ETAP TOKİ MÜJDESİ VERDİ

Yağın, “22 yıllık AK Parti iktidarında güzel ilçemize 3 etaptan oluşan 1288 daire kazandırdık. Nasip olursa ileride 5. Etap TOKİ projesi için çalışmalarımız olacak. Bunları ilçemize kazandırdığımız hizmetlerden sadece bazıları. 31 Mart’ta alacağımız yetki Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır nice hizmetleri ilçemize kazandıracağız.” dedi.

METİN SOYGÜR’E TEŞEKKÜR ETTİ

22 yıllık AK Parti iktidarında Mudurnu’nun yerel hizmetlerden sadece 5 yıl faydalandığını hatırlatan Yağın, “Biz bu dönem nasip olursa belediyeyi aldığımızda ilçemizin kaybolan 17 yılını en hızlı bir şekilde telafi edeceğiz. İlçemizi olması gereken yere getireceğiz. Ben geçmişte ilçemizde belediye başkanlığı yapan Metin Soygür abimize de buradan teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

HEDEFLERİNİ ANLATTI

Yağın, konuşmasının devamında göreve gelir gelmez yapmayı planladığı birkaç projeden de bahsetti. Yağın, şöyle devam etti; “İlçemiz turizmini acil bir şekilde canlandırmalıyız. Hem eko turizm, hem inanç turizmi, hem de sağlık termal turizmi alanında yatırımlar yapmalıyız.  Yarım kalan doğalgaz projemizi bütün ilçe geneline yaymalıyız. En büyük sorun haline gelen sokak hayvanları için bir barınak yapmalıyız. İlçemizde bayan istihdamını çoğaltarak bayanlarımızın işleteceği iş yerleri açmalıyız. Yöresel ürünlerimizin yapılıp pazarlanmasına katkı sağlamalıyız.  Genç kardeşlerimizi de unutmuyoruz. Sporu her alanda destekleyeceğiz. Gerekli altyapıyı sağlayarak geçmişte tabelaları indirilen şehir stadımızı yeniden inşa edeceğiz. Eski günlerdeki gibi Mudurnuspor’u yaşatacağız. Bunlar yapmayı planladığımız işlerden sadece bazıları. Ortak öznemiz Mudurnu. Herşey güzel ilçemiz Mudurnu için.” Yağın, yaptığı konuşmanın ardından aday adaylık dilekçesini İlçe Başkanı Hakan Kocakaftan’a takdim etti.  Mudurnu’nun Sesi

Editör: Berfin MUTLU