Akaryakıta indirim geliyor! Motorin ve benzin 45 liraya yükselmişti: Tarife bu gece değişecek Akaryakıta indirim geliyor! Motorin ve benzin 45 liraya yükselmişti: Tarife bu gece değişecek

Dünya şampiyonu, Kanada'daki motorunun Honda incelemesi pek iyi sonuçlar getirmeyecek gibi göründüğü için grid cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Max Verstappen, Honda'nın Formula 1 güç ünitelerinden birini kaybettiğini teyit etme ihtimalinin giderek artmasıyla birlikte kendini kötü haberlere hazırlıyor.

Kanada'daki yarışta aracından çıkarılan ve şu anda Japonya'daki Honda'nın Sakura'daki merkezinde incelenen neredeyse yeni motorun erken bir arızası, yakında Verstappen'in kullanabileceği akşam havuzuna ekstra bir güç ünitesi eklenmesi gerekeceği anlamına geliyor.

Ve geçtiğimiz hafta sonu İspanya Grand Prix'sinde sezonun dördüncü ve son içten yanmalı motorunu kullanmış olması nedeniyle, bir tane daha alması otomatik olarak 10 sıralık bir grid cezası anlamına gelecek.

Böyle bir düşüş, Red Bull sürücüsünün yarış zaferleri için McLaren ile giderek yaklaşan bir mücadele içinde olması nedeniyle kritik olabilir.

Montreal Arızası

Verstappen'in içinde bulunduğu durum, bu ayın başlarında Montreal'de, Hollandalının enerji geri kazanım sistemiyle ilgili şüpheli bir sorun nedeniyle ikinci antrenmanda erken durmak zorunda kalmasıyla tetiklendi.

Bu sorunlar elektriksel gibi görünse de bunların güç ünitesinin geri kalanında – özellikle içten yanmalı motor unsurunda – daha geniş hasara yol açabileceğine dair endişeler vardı.

Kanada'da kullanılan yeni kurulum (Verstappen'in bu yılki üçüncü güç ünitesiydi) o sabah tanıtılmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi