ASRİAD YÜRÜTME KURULUNDA BOLU DAMGASI ASRİAD YÜRÜTME KURULUNDA BOLU DAMGASI

Seçimlerden önce bu ekibin AK Parti Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkan Yardımcısı ile görüşmesinden haberi olduğunu ancak AK Parti Teşkilatlarını töhmet altında bırakacak bir mektup yazmalarını Bolu Takip Gazetesi’nden öğrendiğini belirten AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, “Genel Başkan Yardımcılarımız ile görüşerek bu heyetin ziyaretini istişare etmiştik” dedi.

 “DÜŞÜK PROFİLLİ İL ve İLÇE TEŞKİLATLARI CÜMLESİNİ TASVİP ETMİYORUM”

Suat Güner, “Bu arkadaşlar önce, Fatih Metin, Arzu Aydın, Fehmi Küpçü, Nurettin Doğanay gibi isimlerin Parti’ye verdiği emeklerle kendi emeklerini bir teraziye koysun, sonra konuşsun. Bu arkadaşların yaptıklarından utanç duyuyorum” diyerek tepkisini dile getirdi ve mektupta yer alan “Düşük profilli il ve ilçe teşkilatları” cümlesini kesinlikle tasvip etmediğini söyledi. 

“MEKTUP VEREREK NE ELDE ETMEYE ÇALIŞTILAR?”

Genel Merkez’e ziyaret gerçekleştirenler arasında bürokratlarında olduğunu hatırlatan Suat Güner, “Yaşananlarla ilgili özel bir değerlendirme yapmadım ama hicap duydum, utanç duydum. Burada beraber dirsek çürüttüğümüz bazı arkadaşlarımız var o yüzden kelimelerimi seçmeye çalışıyorum; Mektup vererek ne elde etmeye çalıştılar, çok merak ediyorum” dedi.

“AK PARTİ’YE NİFAK TOHUMLARI EKİYORLAR”

AK Parti Genel Merkezi’ne giderek geçmişten bugüne tüm Bolu Teşkilatlarını şikayet eden ekibin içinden hiçbirinin bugüne kadar Parti’nin kademelerinde görev yapan insanlar olmadığını vurgulayan Suat Güner, “Ama her biri ile farklı vesileler ile görüştük, konuştuk. Ankara’ya gidip, AK Parti’nin adayı ile ilgili bilgi vermeleri, beklentilerini söylemeleri gayet normal. Ama mektup bırakarak ‘şu şöyledir, bu böyledir’ demek son derece tehlikelidir! Bu hizipçilikten, nifak tohumları ekmekten başka bir şey değildir” şeklinde konuştu.

“HİZİPÇİLİK YAPMALARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİM!”

“Bu arkadaşlar bugün -pişmanlık duyuyor mu- çok merak ediyorum” diyen AK Parti İl Başkanı Suat Güner, “AK Parti bu fotoğraftakilerden ibaret değil ki. Bu arkadaşlarla olumsuz beyanda bulunmak istemiyorum ama maalesef böyle bir hizipçilik yapmalarına da Teşkilatlarım adına da müsaade etmeyeceğim.

“BUNLARIN SAYGI DUYULACAK TARAFI YOK!”

Verilen mektuptan Bolu Takip Gazetesi’nin haberi sonrası bilgisi olduğunu belirten Suat Güner, “Bunların saygı duyulacak tarafı yok. Teşkilatlarla ilgili beyanda bulunmak doğru değildir. Varsa hata, eksik, burada istişare edilir. Genel Başkan Yardımcılarımız bana söyledi zaten; Onlarla da bu ziyaret hakkında konuştuk. Ama mektuptan yeni haberim oldu. Teşkilatlarımdan özür diliyorum” dedi.

“PARTİ’NİN İÇİNDE KENDİLERİNE YER Mİ BULAMADILAR?”

“Fotodaki bürokratların gereğini yapacağını düşünüyorum” ifadesini kullanan Suat Güner, “2019’da Belediye Başkan Adayımız Fatih Metin’le ilgili değerlendirmeyi yaparken, ‘Fatih Bey şunu eksik yaptı’ diyebilecekleri bir şey varsa, burada istişare etmeliydik. Ben bu Parti’nin içinde büyüdüm. Bu arkadaşlarımız bu partide kendilerine yer mi bulamadılar? Neden böyle davranıyorlar?” şeklinde konuştu.

“ÖNCE KENDİ EMEKLERİNE BAKSINLAR…”

Suat Güner, “Fatih Metin, Fehmi Küpçü, Arzu Aydın, Nurettin Doğanay gibi isimlerin AK Parti’ye çok büyük emekleri, katkıları oldu. Önce bu arkadaşlarımızın emeklerini bir teraziye, sonra kendi emeklerini terazinin diğer gözüne koyup tartsınlar. Kendi emeklerine baksınlar, sonra konuşsunlar” dedi.