HABER: FARUK ÇİDEM

Türkiye’nin odaklandığı genel seçimlere sayılı günler kala 6’lı masada aday belirleme konusunda yaşanan sıkıntıların ardından Merak Akşener’in ortaklığı bozduğuna yönelik sosyal medyada CHP’liler tarafından sert tepki gösterildi. İYİ Parti lideri Akşener’e hakarete varan ithamlarda bulunulmasının ardından 6’lı masanın liderleri yeniden bir araya gelerek uzlaşmaya vardı.

Liderlerin cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nda uzlaşmasıyla birlikte Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İYİ Partili Hasan Hakan Alpaslan, kriz anında sosyal medya paylaşımı yapanlara sert tepki gösterdi.

“BU BİR VEDA DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLARA BİR BESMELEDİR” “BU BİR VEDA DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLARA BİR BESMELEDİR”

“KAPAK OLDU”

Alpaslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Millet ittifakının bu akşam itibariyle Türkiye'nin 13.Cumhurbaşkanının seçilmesi adına aldığı karar,  kaç gündür ellerini ovuşturanlara, ağzından köpükler çıkararak saldıranlara, ortalığı yangın yerine çeviren bazı basın-yayın organlarına,  bizim masadan kalkmamız için davul çalanlara, sosyal medyada başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e, partimize, partililerimize, bizlere, seviyesiz yakıştırmalar yapıp, alçakça paylaşım yapanlara, cumhur ittifakıyla birleşeceğimizi iddia edenlere kapak oldu. Ama biz bu süreçte herkesin gerçek yüzünü gördük ve kaydettik. Bu arada, süreci sükunetle takip edip, olayları sabırla takip eden, birleştirici tavır sergileyen,  kıymetli dostlarımıza da selam olsun diyoruz. Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hayırlı uğurlu olsun.

Genel Başkanımıza da birleştiriciliğinden ve emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Masanın diğer bileşeni bütün partilerin Genel Başkanlarına da hayırlı olmasını diliyorum. Saray rejimi sona erecek. Ucube sistem bitecek. Millet kazanacak. Güzel günler yakın. Az kaldı. Başlıyoruz” dedi.