Erzurumspor hocası mağlubiyeti değerlendirdi Erzurumspor hocası mağlubiyeti değerlendirdi

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen  felaketinin yıl dönümünde anma programı düzenlendi. Programda, kara günlerde bölgenin sesi olan ve ’dan yaptığı yayınlarla yardım çağrılarını tüm dünyaya duyuran ’e büyük sevgi gösterildi. 

 YÜRÜYÜŞE SİYASİLER VE VOLKAN DEMİREL KATILDI

Hayatını kaybedenlerin anıldığı “Sessiz Yürüyüş” etkinliği kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, bazı milletvekilleri ve belediye başkanları, kent protokolü üyeleri, Süper Lig ekibi Atakaş 'un teknik direktörü Volkan Demirel ve çok sayıda vatandaş Köprübaşı mevkisinde bir araya geldi.

MEMLEKETİN GURURU VOLKAN DEMİREL”

Hatay ve bölge insanı için yaptıkları hala hafızlarda taze olan Volkan Demirel’e anma programında büyük sevgi gösterildi. Demirel için tüm halk hep bir ağızdan, “Memleketin gururu Volkan Demirel!” tezahüratında bulundu.

VOLKAN DEMİREL’DEN YÜREK YAKAN ATSU PAYLAŞIMI

Volkan Demirel, yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden eski futbolcusu Christian Atsu için de duygusal bir paylaşımda bulundu. Atsu’nun attığı son golde birlikte yaşadıkları sevinci paylaşan Demirel, “Atsu'nun attığı bu gol, ondan aldığımız son hediye. Depremden hemen önce gelen bu gol, saf sevinç ve umudu simgeliyor. Fakat sonrasında yaşanan deprem, Atsu'yu, Taner hocamızı ve birçok sevdiğimizi bizden aldı. Şimdi, onların aramızdan ayrılışlarının, Hatay'ın ve 10 ilimizin uğradığı büyük kaybın bir yılı geride kaldı. Büyük bir sevgi ve rahmetle anıyoruz.” Ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Volkan Demirel ve Gökhan Zan, Hatay'ın sesi oldu. Eski futbolcular Volkan Demirel ve Gökhan Zan, deprem sırasında Hatay'daydı. Uzun süre boyunca Fenerbahçe'nin kalesini koruduktan sonra teknik direktörlük kariyerine Atakaş Hatayspor'da devam eden Demirel'in, sosyal medyadan gözyaşlarına boğularak yaptığı yardım çağrısı hafızalara kazındı.  

Futbolculuk döneminde Beşiktaş ve Galatasaray formaları giyen, bir dönem Hatayspor'da da yardımcı antrenörlük yapan Zan da sosyal medyadan gerçekleştirdiği yayınlarla bölgeye yardım yetiştirilmesine ön ayak oldu. Demirel ve Zan, deprem süresince gösterdikleri duyarlılık ve aldıkları sorumluluktan dolayı Türkiye  Federasyonu tarafından verilen 2022-2023 sezonu Fair Play Kurulu Özel Ödülü'ne layık görüldü.

NTV SPOR

Editör: Berfin MUTLU