Haber Merkezi

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği konferansta Ekşi, bankacılık sektöründeki istihdam olanakları, mülakat süreçleri ve kariyer fırsatları hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Konferansa; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Bolu İl Koordinatörü Mesut Çınar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Bolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Rahmi Yücel, KARMER Müdürü Doç. Dr. Murat Tarhan, akademik ve idari yönetici ve personel ile 400’ü aşkın öğrencimiz katıldı.

BOLU BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE BURS VERECEK BOLU BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE BURS VERECEK

İŞ DÜNYASININ PROFESYONELLERİ İLE BULUŞMANIN ÖNEMİ VURGULANDI
Konferansın açılış konuşmasını yapan Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Er, öğrencilerin teorik bilgilerin yanı sıra iş hayatındaki profesyonel isimlerle bir araya gelmelerini ve sektörle ilgili bilgi sahibi olmalarını önemsediklerini vurguladı. KARMER Müdürü Doç. Dr. Murat Tarhan ise, ulusal staj programı başta olmak üzere öğrencilerin sektörel deneyimini arttırabilmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini kaydederek, öğrencileri geleceğe sağlam bir şekilde hazırlamanın en önemli ve öncelikli görevleri arasında yer aldığını söyledi.
Açılış konuşmalarının ardından Halkbank Bolu Bölge Koordinatörü Yüsuf Ekşi, Halkbank’ın öncelik değerleri, iş prensipleri, genç istihdamına yönelik kurumsal çalışmaları, Halkbank İnsan Kaynakları yapısı ve işe alım süreçlerini anlattı.

“HALKBANK AİLESİ ARASINDA ÖĞRENCİLERİMİZİ DE GÖRECEK OLMAK BİZLERİ HEYECANLANDIRIYOR”
İletişim ve teknolojik gelişmelerin bankacılık sektöründeki önemine değinen Ekşi, “Günümüz iş hayatında önemli parametreler bulunmaktadır. Bunlar ise öncelikli olarak, iletişim ve teknoloji ile uyumluluktur. Bizler Halkbank ailesi olarak, dinamik bir yapıda ülkemize hizmet veriyoruz. Bu dinamizmin içinde siz değerli öğrencilerimizi de aramızda görecek olmak bizleri de heyecanlandırıyor” diye konuştu.
Soru cevap bölümünün ardından Halkbank Bolu Bölge Koordinatörü Yüsuf Ekşi’ye İİBF Dekanı ve Bolu MYO Müdürü Prof. Dr. Rahmi Yücel tarafından teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.