Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Hac kura tarihleri hakkında açıklamalar yakından takip ediliyor. 5 Ocak – 31 Ocak tarihleri arasında ön başvuruları alınan hac kuraları Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gelen açıklama ile depremin yıkıcı etkisi sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı açıklaması ve 2023 hac kura tarihleri hakkında merak edilenler.

Türkiye iki büyük deprem ile derinden sarsıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı hac kuraları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 15 Şubat tarihinde başlaması belirlenen kuralar ileri bir tarihe alındı. Hac kuralarının ne zaman çekileceğine ilişkin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan bir açıklama geldi.

Açıklamada, “15 Şubat 2023 tarihinde yapılması planlanan 2023 yılı hac kurası tarihi, 06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen deprem nedeniyle, ileri bir tarihe ertelenmiştir.” ifadelerine yer verildi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ AÇIKLADI!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş 15 Şubat 2023 tarihinde çekilmesi planlanan Hac kuralarını yaşanan deprem nedeniyle ileri bir tarihe ertelediklerini duyurdu.

“83 BİN 430 KİŞİ AĞIRLANACAK”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hac kontenjanında salgın öncesine dönüldüğünü açıklamıştı. Erbaş, “65 yaş üstü dahil 83 bin 430 hacı adayımızı kutsal topraklarda ağırlayacağız.” dedi.

2023 HAC ÜCRETLERİ NE KADAR?

Hac ücretleri için detaylı bilgiye Hac ve Umre Genel Müdürlüğü hac.gov.tr adresinden ve 0859 260 1313 çağrı merkezlerinden ulaşabilirsiniz.

Ortalama fiyatlar ise şu şekilde;

Emekliler Sendikası, Bolu Temsilcisi Lütfiye Özkan, Emekli maaşlarının yetersizliğinden ve günümüz şartlarına uymadığını Emekliler Sendikası, Bolu Temsilcisi Lütfiye Özkan, Emekli maaşlarının yetersizliğinden ve günümüz şartlarına uymadığını

Hac ibadeti fiyatları, Suudi Arabistan’ın resmi para birimi olan Riyal cinsinden belirleniyor. Hac fiyatları her yıl kişi başı ortalama 20 bin riyal ile 40 bin riyal arasında değişiklik göstermektedir.