KARAGÖZ İSTİFA ETTİ KARAGÖZ İSTİFA ETTİ

Gelecek Partisi Bolu İl Başkanı Özkan Güneç, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlangıcı münasebetiyle bir basın bülteni yayımladı.

Başkan Güneç mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bir milletin geleceği, eğitimdeki yatırımlarına bağlıdır. Ancak maalesef mevcut hükümet, eğitim-öğretim bütçesine hak ettiği önemi vermemekte ve genç nesillerimizin geleceğiyle oynamaktadır. Eğitim ve öğretime daha geniş bir bütçe ayırılması, sadece bir talep değil, aynı zamanda ülkemizin geleceği için bir zorunluluktur."

"Ülkemizde binlerce nitelikli öğretmen atanmayı beklerken, birçok okulumuzda öğretmen eksikliği yaşanmaktadır. Atanamayan öğretmenlerin sorunlarına kulak tıkayan hükümet, eğitimdeki bu boşluğu görmemekte ısrar etmektedir. Atanamayan öğretmenlerin bir an önce atanması, hem eğitimin kalitesini artırır, hem de genç öğretmenlerimize iş imkanı sağlar."

Başkan Güneç, mesajını şöyle sonlandırdı: "Gelecek Partisi olarak, eğitimdeki bu aksaklıkların giderilmesi için gerekli tüm çalışmaları yapma konusunda kararlıyız. Ülkemizin en değerli varlığı olan gençlerimizin, en iyi eğitimi almaları için mücadele edeceğiz."