HABER:Fuat BAYRAMOĞLU


Okulda sistemli ve öğrenciye göre değişik eğitim atölyeleri oluşturuldu. Kermes düzenlendi. Çok kıymetli bir Kitap-Kafe açılarak hizmete girdi
Bütün bunların açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı gerçekleştirdi.
Açılış sonrası, okulu kalabalık bir kitlenin ziyaret ettiği görüldü.
Bu okulu ziyarette, diğer Okulların Müdürlerinin ve eğitimciler büyük ilgi gösterdi.

İsmail Akgül Dörtdivanlılar’ı dinledi! ŞİMDİ DE YAĞBAŞLAR DERESİ GÜNDEM İsmail Akgül Dörtdivanlılar’ı dinledi! ŞİMDİ DE YAĞBAŞLAR DERESİ GÜNDEM

AÇILAN İLK “MÜZİK SINIFI”  ATÖLYESİ

Okulun Kız öğrenci pansiyonunda yer alan bir bölüm öğrenciler için müzik sınıfı/atölye olarak düzenlenmiş.
Atölyede, 10 adet bağlama, 1 adet org, 2 adet elektro gitar, 2 adet gitar ve  bir çok müzik aleti ile birlikte toplam 24 adet müzik aleti bulunmaktadır.
Okul Müdür Yardımcısı Ahmet Ufuk Tokmuc ve Müzik öğretmeni Hamide Dönmez liderliğinde oluşturulan yeni mekânda, öğrenciler çalışmalarını  sürdürüyorlar.

OKULDA “100. YIL KİTAP-KAFE’NİN” AÇILIŞI:

Eskiden Müdür lojmanı olarak yapılmış fakat günümüzde  kullanılmayan tek katlı bina,  öğrencilerin teneffüslerde, öğle aralarında veya öğretmenleri ile birlikte çeşitli etkinlikler yapabilecekleri, modern bir alana dönüştürülerek 100 Yıl Kitap-Kafe ortaya çıkarılmış.

Yeni mekan  tadilattan geçirilmiş, pedegojik unsurlara göre boyanmış, öğrencilerin kullanımı için bütün araç gereçler temin edilmiş.
Burası da törenle hizmete girdi ve öğrencilerin  kullanımına  resmen açıldı.

Buranın ortaya çıkarılmasında Okul Müdürün ekibinde olan Müdür Yardımcıları İsmail Akman ve  Suat Kaya’nın yanı sıra, Okulun PDR öğretmen İklime Kılınç ve Bilgisayar Formatör öğretmeni Serkan Denizli’nin emekleri, yeni yapının her tarafta hissediliyor.

Kitap kafenin içinde yer alan mutfakta çaylar demleniyor, nostaljik radyo müzikleri eşliğinde,  biraz daha farklı bir ortamda satranç, zeka oyunları oynanabildiği gibi, sessizce kitap okudukları bir mekanları oluşmuş.

Ayrıca Kitap-Kafenin önünde çok büyük açık hava “şemsiye aparatı”  yapılmış olup, altında kitap okuyabilecekleri, yanı başında suları ve el yıkama lavaboları olan şahane bir alana da kavuşmuşlar.

 RESİM SERGİSİ

Okulda yıl içinde üretilen 60 üzerinde resim -eser, okul bahçesinde açık havada tuvaller üzerinde sergilendi. Eserlerin itina ile yapıldığı, sunulduğu görüldü.
Okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Emel Bek'e ve Merve Çetin Ayhan'ın öğrencileri ile ziyaretçilere eserleri hakkında bilgiler verdiler.

Editör: Berfin MUTLU