HABER: SİNEM ALTUNAY - FAHRİ GÜNDÜZ

Türkiye de futbol sahaları arasında kış döneminde bir çok futbol sahasının önüne geçerek övgüyü alan Bolu Atatürk Stadyumu zemini ile antrenman sahaları zemini takdiri alırken, işin ehli olan İdeal Torf Peyzaj mimarı Gamze Demirtaş sahalara 24 saat gözü gibi bakmaya devam ediyor. Boluspor yönetim kurulu üyesi İdeal Torf yönetim kurulu başkanı Halil İbrahim Yavaş’ın destekleri ile sahaları Türkiye’de ender sahalar arasında gösterdiler.

Baharın Gelmesi ile birlikte çalışmalar başlarken yapılan işlemlerle ilgili de Peyzaj mimarı Gamze Demirtaş açıklamalarda bulundu.

Vali Aslan mutfağa girdi çocuklar için kek yaptı Vali Aslan mutfağa girdi çocuklar için kek yaptı

 Gamze Demirtaş, “Baharın gelmesi ile birlikte sahalardaki bakım temposunu artırıyoruz. Bolu Atatürk Stadyumu Boluspor Tesisleri Antrenman sahaları (1-2) ile ilgili A Takımın yoğun antrenmanları İle bizde bakım programımızı yoğunlaştırdık. Toprağın ısınması İle birlikte uyanan köklerin daha hızlı ve rahat hareket edebilmesi ve kullanımdan kaynaklı sertleşen sahaların istenilen yumuşaklığa ulaşabilmesi için Verti Drain adı verilen uygulama yapıyoruz.  Toprak zeminin demir çubuklarla belli aralıklarla delinmesi sahanın yumuşamasını, köklerin gelişmesini ve çoğalmasını sağlıyoruz aynı zamanda drenajın ise saha üzerinde biriken suyunda alt tabakaya hızlı geçmesini  sağlıyoruz. Bu sayede zeminimiz sağlıklı, sorunsuz futbol oynamaya uygun bir zemin olarak kalıyor. Yaptığımız bu çalışmalar hem takımımızın rahat antrenman yapmasını sağlıyoruz hem de sağlıklı bir zemin ortaya çıkarıyoruz” dedi.

Editör: Faruk ÇİDEM