Özel Haber: Faruk Çidem

Çevre ve Orman Bakanlığı müfettiş raporlarını öne sürerek, 12 yıldır Bolu Belediyesi’nin alt kiracısı olan Boluspor tarafından işletilen Gölcük Tabiat Parkı’nı geri almak üzere işlemlere başlamıştı. Boluspor’un da önemli gelir kaynaklarından biri olan Gölcük Tabiat Parkı’nda siyasilerin devreye girerek, devir işleminin iptal edilmesi Bolu kamuoyu tarafından beklenirken, resmi prosedür işlemeye devam ediyor.

PERŞEMBE GÜNÜ DEVREDİLİYOR

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından, Bolu Belediyesi’ne gönderilen resmi yazıyla Gölcük’ün devredilmesi için gerekli işlemlerin başlatılması istenmişti. Bolu Belediyesi’nden edinilen bilgilere göre resmi devir teslimin Perşembe günü gerçekleştileceği ifade edildi.

SİYASİLERİ GÖREVE ÇAĞIRMIŞTI

Ünlü şarkıcı Ankara'da öldürülmüştü! Cinayetin detayları belli oldu Ünlü şarkıcı Ankara'da öldürülmüştü! Cinayetin detayları belli oldu

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın, Bolu Belediyesiyle arasında olan protokolü tek taraflı iptal etmesi üzerine açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan siyasileri göreve çağırmıştı. Özcan, Gölcük’ün gelir kaynaklarının Boluspor’un önemli bir gelir kaynağı olduğunu belirtmiş, alınan kararının siyasilerin baskıları sonrası geri alınabileceğini belirterek 3 Bolu Milletvekilini göreve davet etmişti.

GÖLCÜK’ÜN AKIBETİ NE OLACAK?

Perşembe günü resmen Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne devredilecek olan Gölcük’te, Genel Müdürlük personeli tarafından işletileceği ifade edildi. Ancak Gölcük Tabiat Parkı’nda yer alan işletmelerin akıbeti veya ihale süreçleriyle ilgili her hangi bir açıklama bulunmuyor.

Editör: Berfin MUTLU