HABER: FARUK ÇİDEM

Taksiciyi 20 yerinden bıçaklayan şüpheli operasyonla yakalandı Taksiciyi 20 yerinden bıçaklayan şüpheli operasyonla yakalandı

Bolu Belediye Meclisi’nin Nisan ayı 2’inci oturumunda görüşülecek olan Gölcük Tabiat Parkı’ndaki bungalov evlerin ihaleye çıkarılmasını istemeyen yaklaşık 100 kişilik Gölcük Platformu üyesi pankartlarla belediye meclis salonuna girdi. Başkan Özcan’ın salona girmesiyle “Gölcük halkındır” sloganları atan grup, başkanın toplantıya başlamasıyla birlikte sustu.

ÖZCAN’DAN DEMOKRASİ ÖRNEĞİ

Grubun sloganlarının bitmesinin ardından Başkan Özcan, aralarından bir sözcünün kürsüye gelerek taleplerini anlatmasını istedi. Grup adına söz alan Erol Perçin, Gölcük’te yapılmasına da karşı çıktıkları bungalov evlerin ihaleye çıkarılması maddesinin gündemden kaldırılmasını ve Gölcük’ün talan edilmesinin önüne geçilmesini istedi.

GÖLCÜK ELİMİZDEN ALINIYOR

Perçin’in konuşmasının ardından hem yeni meclis üyelerine hem de Gölcük Platformu üyelerine süreci anlatan Özcan, “Gölcük’teki bungalov evlerin ihaleye çıkması Bolu için artık ikinci gündem maddesi olmuştur. Çünkü Gölcük Tabiat Parkı Bakanlık tarafından Bolu Belediyesi’nden alınarak Milli Parklar Müdürlüğü’ne veriliyor. Şuan bakanın önünde bu yazı. Eğer o bunu onaylarsa biz başka şeyleri dert edeceğiz. Boluspor’un buradan çok ciddi bir kaybı olacak. Konuyla ilgili Milli Parklar Genel Müdürü’nden randevu aldım” dedi.

KOMİSYONA GERİ GÖNDERİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Özcan, bungalovların ihaleye çıkarılması maddesini yeniden görüşülmek üzere komisyona gönderdi. Başkanın kararı Gölcük Platformu üyeleri tarafından alkışla karşılandı.