Başkan Allar; “Sayın Bakanımız Yeni Adliye binasının yapımı için projenin revize edilerek yatırım programına alınması talimatını verdi” dedi.

01 Ocak 2022 yılında dönemin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gerede’de katıldığı cenaze programı sonrası Gerede Belediyesi’ne ve Gerede Adliyesi’ne uğrayarak Gerede için yeni Adliye Binası müjdesini vermişti. Başkan Allar, kendisine sunum yaparak dosya takdim etmişti. Bakan’ın değişmesi sonrası askıya alınan Gerede’ye yapılması planlanan yeni Adliye Binası için Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar tekrar girişimlere başladı. Allar, Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ile birlikte Gerede Adliyesinin yapımı için Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u makamında ziyaret etti.

GEREDE’YE YENİ OKUL YAPILACAK GEREDE’YE YENİ OKUL YAPILACAK

ALLAR: “YENİ ADLİYE YATIRIM PROGRAMINA ALINDI”

Bakan’a yeni adliye binası için rapor sunan Başkan Allar ziyaretini şu ifadelerle değerlendirdi: Bolu Milletvekilimiz Sn. Yüksel Coşkunyürek ile Gerede Adliyesi yapımı için Adalet Bakanımız Sn. Yılmaz Tunç’u makamında ziyaret ettik. İlçemize dair istişarelerde bulunduk. Bakanlık görevinin hayırlı olması dileklerimizi ilettik. Sayın Bakanımızda hemşehrilerimize selamlarını ileterek müjdeyi bizlere verdi. Sayın Bakanımız Yeni Adliye binasının yapımı için projenin revize edilerek yatırım programına alınması talimatını verdi. Türkiye yüzyılında Geredemizde üzerine düşeni yaparak elele gönül gönüle yeni yüzyılda Gerede’yi hakettiği noktaya getireceğiz” dedi.

COŞKUNYÜREK: “ESER VE HİZMET SİYASETİMİZE DEVAM”

Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Gerede Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Allar ile birlikte Adalet Bakanımız Sn. Yılmaz Tunç’u makamında ziyaret ettik.

Ziyaretimizde, Gerede ilçemize yeni adliye binasının yapımı başta olmak üzere Bolumuz ve ilçeleri ile ilgili verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Sayın Bakanımız Gerede Yeni Adliye Binasının yapımı için projenin revize edilerek yatırım programına alınması talimatını verdi. Türkiye Yüzyılı hedefiyle eser ve hizmet siyasetimize devam” dedi.

Ziyaret sonrası Başkan Allar tarafından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a, Gerede simgesi olan deri kemer cüzdan seti hediye edildi.