Gerede Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 56 öğrenci, 2 idareci ve 2 öğretmen ile birlikte Cumhuriyetin 100. yılı anısına 100 genç ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Gerede'de üst yapı çalışmaları tamamlandı Gerede'de üst yapı çalışmaları tamamlandı

Gençler, Cumhuriyetin 100. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Anıtkabir’de Türk bayrağı açtı. Öğrenciler öğretmenleri ile birlikte Anıtkabir’deki aslanlı yolda yürüyerek, saygı duruşunun ardından Atatürk’ün mozolesine karanfil bıraktı. Geleceğin aşçı adayları aralarında ilk kez Anıtkabir’i gören gençler ile birlikte, duygulu anların yaşandığı Anıtkabir ve müze ziyaretinde Atatürk’ün mirasına ve Cumhuriyet’in değerlerine bağlılıklarını bir kez daha yenilediler.

Öğrenciler, Atatürk’e sevgi, saygı ve minnetlerini sunmak üzere gerçekleştirdikleri bu ziyaretten duydukları mutluluğu ve gururu ifade ederek, kendileri için programı hazırlayan eğitimcilerine teşekkür ettiler. Atatürk’ün kalplerinde daima payidar kalacağını belirten gençler Cumhuriyetin 100.yılını kutlayarak, “Anıtkabir’e ilk defa gelen arkadaşlarımız var. Her geldiğimizde tüylerimiz diken diken oluyor. Her Türk gencinin görmesi gereken bir yer. Gözlerimiz doldu, yüreklerimiz sıcacık oldu. Herkesin bu şerefli ziyareti gerçekleştirmesini diliyoruz. Çok gururluyuz” ifadelerini kullandılar.

Program çerçevesinde öğrenciler Anıtkabir ziyareti sonrası Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele yıllarını anlatan Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni (1. TBMM) ve Atatürk’ün kişisel eşyalarının sergilendiği Cumhuriyet Müzesi’ni de (2. TBMM) ziyaret ettiler. Gerede Medya Takip