Geredeli hemşerimiz Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) eski Başkanvekili, Yargıtay Üyesi Mehmet Yılmaz, depremin olduğu ilk gün Kahramanmaraş’ta depremzedelerin yardımına koştu. Yılmaz, günlerdir depremzedeler için kendisi ilk günden itibaren bizzat kazanda çorba ve yemek yapıp dağıtıyor. Geredeli hemşerimiz Yargıç Mehmet Yılmaz bölgeye 3 araba dolusu su, battaniye ve erzak götürerek afetzedelerin gönüllerine dokundu.

 

MUDURNU YOLU’NDA KAZA!  2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ… MUDURNU YOLU’NDA KAZA! 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ…

ÇORBA KAZANIN BAŞINDA HSK BAŞKANVEKİLİ

Mehmet Yılmaz, 14-15 yaşlarında henüz lise öğrencisiyken Gerede yaylalarında orman işçiliği yaparken edindiği aşçılık bilgisini afetzedeler için kullandı. Aşçıların memleketi Geredeliyim diyerek unvanını, makamını, mevkisini bir kenara bırakan Yılmaz, hazırladığı kazanın başına geçerek mercimek çorbası pişirdi ve depremzedelere dağıttı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana başta olmak üzere çevre illerde de hissedilen depremin ardından Geredeli hemşerimiz Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) eski Başkanvekili, Yargıtay Üyesi Mehmet Yılmaz’da depremzedelere yardım etmek için Kahramanmaraş’a gitti.

Günlerdir deprem bölgesinde afetzedelere kendisi bizzat yemek pişirip dağıtan, onların acılarına ortak olan, yaralarını sarmaya çalışan Yılmaz, bölgeye gönderilen yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına da yardımcı oluyor. Hemşerimiz Yılmaz’ın bu duyarlı davranışı, yaygın basında da köşe yazarlarının kalemine konu oldu. Gerede Medya Takip