Bolu ve Ankara milletvekili olan Alptekin’in ablası Melahat Ünlü, 09 Ocak 2024 Salı günü öğle namazını müteakip Gerede Ağızörengüney Köyünde kılınacak cenaze namazından sonra köy mezarlığına defnedilecek.

 Melahat Ünlü Kimdir?

Gerede Ağızörengüney Köyünden Merhum Hafız Hulusi Ünlü’nün eşi, Avukat İsmail Alptekin’in ablası, Prof.Dr Hüseyin Halis Ünlü, Pakize Doğan, Azime Ural ve Zeliha Korkmaz’ın anneleri, Prof.Dr. Ahmet Ural’ın anneannesidir.

İsmail Alptekin Kimdir?

İsmail Alptekin, 10 Şubat 1943 Gerede doğumlu avukat ve siyasetçi. Fazilet Partisinin kurucu genel başkanı olarak 19971998 yılları arasında görev yaptı. Konya Öğretmen Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest Avukatlık, Türkiye Zirai Donatım Kurumu Avukatlığı, TÜBİTAK Murakıplığı, Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Fazilet Partisi Kurucu Genel Başkanlığı, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu üyeliği, XXI. dönem Bolu, XXII. dönem Ankara milletvekilliği ile TBMM Başkanvekilliği yaptı. 2009 yılı itibarıyla VakıfBank yönetim kurulu üyesidir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Erzurumspor hocası mağlubiyeti değerlendirdi Erzurumspor hocası mağlubiyeti değerlendirdi

GeredeMedyatakip

Editör: Berfin MUTLU