AK GENÇLİKTEN ŞEHİTLER ANISINA MEVLİD AK GENÇLİKTEN ŞEHİTLER ANISINA MEVLİD

Gerede ilçesindede Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin ve hayırsever gönüllülerin organizasyonu ile hazırlanan 8’i tır olmak üzere 10 yük taşıyıcı yardım aracı deprem bölgesine gitti. Deprem bölgesine başlatılan yardım kampanyasına Türkiye’nin her yerinden destek yağdığı gibi Gerede ilçemizden de destek yağıyor. Şuana kadar Gerede’den yardım yüklü araç bölgeye sevk edilirken, yeni araçlarda yüklenmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ilk şoku atlatılmaya çalışılırken Geredeli gönüllüler bölgeye yardım göndermek için adeta kolları sıvadı.

Gerede Kapalı Spor Salonunda ve belirlenen birçok noktada toplanan battaniye, bebek bezi, gıda malzemeleri, mutfak kiti, ısıtıcı ve çadır gibi yardım malzemeleri tırlara yüklenmek üzere sevkiyata hazırlanmaya devam ediyor. Gerede Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve birçok gönüllü genç vatandaşlara yardım çağrısında bulunmaya devam ediyor.

Yardım kampanyasında sıfır kıyafet ve eşya bırakma noktaları olarak birçok yer işaret edilirken malzemeler genelde Gerede Kapalı Spor Salonunda toplanıyor.

Koliler içine konulan yardım eşyaları belli noktalarda toplandıktan sonra deprem bölgelerine gönderilmek için hazır hale getiriliyor.