HSK’nın adli ve idari yargı kararnamesi ile 3 bin 423 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Buna göre ilçemizde görev yapan Gerede Hakimi Yalın Yalgı Yargıtay Tetkik Hakimliğine, Gerede Hakimi Berna Şahin Alpboğa Muş Hakimliğine, Gerede Cumhuriyet Savcısı Burcu Karaceliloğlu Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına ve Gerede Cumhuriyet Savcısı Fatih Şensözlüler İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı 2023 Yılı Ana Kararnamelerine ilişkin çalışmalar tamamlanarak karara bağlandı.

HSK’nın adli ve idari yargı kararnamesi ile 3 bin 423 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

ATAMA YAPILAN İLLER!

Kararnameyle Adıyaman, Ağrı, Aydın, Bingöl, Denizli, Elazığ, Giresun, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Mardin, Muş, Niğde, Şırnak, Trabzon, Uşak ve Van ile 38 ilçenin Cumhuriyet başsavcıları değişti.

Ağır ceza mahkemesi başkanı olarak ise 118 atama gerçekleştirildi. Deprem bölgesinde yer alan mevcut mahkemelere ilave olarak 5 ağır ceza mahkemesi, 39 asliye hukuk mahkemesi, 11 tüketici mahkemesi ve 9 sulh hukuk mahkemesi faaliyete geçirilecek şekilde planlama yapıldı ve bu mahallere ilave 61 hakim ataması yapılarak deprem nedeniyle adli yargıda açılması muhtemel davalara ilişkin mahkemelerin etkinliği ve verimliliğinin artırılması amaçlandı.

3 BİN 423 HAKİM VE SAVCININ YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 2023 yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi’ni açıkladı. Kararnameye göre, 3 bin 36’sı adli, 387’si idari yargı olmak üzere toplam 3 bin 423 hakim ve savcının görev yerinde değişikliğe gidildi.

“YARGI TEŞKİLATIMIZA HAYIRLI OLSUN”

ESNAFIN İLK SİFTAHI MHP’DEN ESNAFIN İLK SİFTAHI MHP’DEN

Kararname ile ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç şunları söyledi: “Hakimler ve Savcılar Kurulunun 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ülkemize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olsun. Hakim ve Savcılarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, aileleri ile birlikte sağlık ve esenlikler temenni ederim. Adalete olan güveni daha da yukarılara taşımak için her kademedeki meslektaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz.”