Kursları tek tek dolaşarak öğrencilerle bir araya gelen Müftü Vekili Zekeriya Taşkın, Kur’an Kursu öğreticilerinin istek ve sorunlarını dinledi. Taşkın, yatılı ve gündüzlü eğitimlere gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrenci ve öğreticilere başarılar diledi. Cami ve Kur’an Kursları’ndaki eğitimlere katılmak isteyenler için kayıtlar 8 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edecek. 7 hafta sürecek olan yaz Kur’an kursları, 16 Ağustos 2024 Cuma günü sona erecek. 4-22 yaş arası çocuklar ve gençler kurslara kayıt yaptırabilecek.

Yaz Kur’an Kurslarında öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’i okumayı, İslam’ın inanç esaslarını, ibadetleri, ahlaki değerleri ve temel dini bilgileri öğrenme fırsatı bulacaklar. Ayrıca, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) örnek hayatını yakından tanıyarak manevi bir atmosferde eğitim alacaklar.

İstanbul merkezli suç örgütü operasyonunda Samsun'da yakalanan şahıs adliyeye sevk edildi İstanbul merkezli suç örgütü operasyonunda Samsun'da yakalanan şahıs adliyeye sevk edildi

Kur’an Kursları, çocuklar ve gençler için doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanın önemli bir yolu olarak görülüyor. Bu kurslarda yetişen gençler, aldıkları eğitim ve motivasyonla geleceğe daha emin adımlarla yürüyecekler. Yaz Kur’an Kursları, çocukların kalbine iman, hakikat, maneviyat ve merhamet tohumları ekmek için eşsiz bir fırsat sunmakta. Öte yandan Gerede Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliğiyle açılan Yaz Kur’an Kurslarına kayıtlar devam ediyor. 8 Temmuz Pazartesi tarihine kadar 7 yaş ve üzeri kızlar için Ramazan Dede Bilgievi’ne, erkekler için Gerede Belediyesi Gençlik Merkezi’ne başvuru yapılabilir.

Kaynak: Haber Merkezi