Gerede Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri ilçenin tamamında yer mikrofonları ile kaçak tespiti için tarama çalışması gerçekleştiriyor. İlçe merkezinde israfla mücadeleyi önceleyen çalışmalara hız veren Gerede Belediyesi, su kayıpları için de harekete geçti.

Gerede Belediyesinde Su ve Kanalizasyon Müdürü İbrahim Ratıp Karaş ve bağlı ekipler; Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın talimatı ile su kayıpları ile mücadele ediyor. İçme suyunun israfını önlemek için ilçe genelinde çok yönlü mücadele başlatan ekipler, bir yandan da suyun bilinçli tüketimi konusunda vatandaşlara yönelik bilinçlendirme paylaşımları yapıyor.

YENİÇAĞA KAYMAKAMI KURUM AMİRLERİ VE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ YENİÇAĞA KAYMAKAMI KURUM AMİRLERİ VE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Su Kayıpları Önleme Ekibi, arazide yer mikrofonları ile tarama yaparak şebeke sistemindeki arızaları önceden tespit ediyor. Erken müdahale sağlayan ve yer altında yüzeye çıkmayan içme suyu arızalarını ortaya çıkaran bu yöntem sayesinde milli servet niteliğindeki suyun israfının da önüne geçiliyor.