ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ    ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ  

Gerede Belediyesi Hatay’ın Kırıkhan Belediyesi ile kardeş şehir olmak için kolları sıvadı. 06 Mart 2023 Pazartesi günü yapılacak Belediye Meclis toplantısında Belediye Başkanı Mustafa Allar, üyelerin oylamasına sunacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Belediye Meclis üyelerine yaptığı çağrıda depremzede şehir Kırıkhan ile kardeş şehir olmak için şu ifadelere yer verdi; “5393 sayılı belediye kanununun 20.maddesi gereğince Meclis toplantısı 06 Mart 2023 Pazartesi günü saat 16.00’da Belediye Meclis toplantı salonunda yapılacaktır. 5393 sayılı yasanın 21.maddesine uygun olarak aşağıda belirlenmiş gündem maddelerini müzakere etmek üzere hazır bulunmanızı rica ederim” ifadelerine yer verildi.

Oylanacak gündem maddesinde ise Hatay ili Kırıkhan Belediyesi ile kardeş şehir ilişkisi kurulması yer alıyor. Oylama sonrası kabul edilirse Gerede Belediyesi ile Kırıkhan Belediyesi kardeş şehir olacak. Bu uygulama ile afet bölgesinde yer alan Kırıkhan’a, Gerede Belediyesinden daha çok yardım yapılmasının önü açılmış olacak.