Ak PartiMHPBBPYRPİyi Parti ve CHP’de Gerede ilçesinden çıkması muhtemel aday adaylarını sizin için haberimizde değerlendirdik. Ak Parti ve MHP’nin Gerede ilçesinde önümüzdeki günlerde aday olarak görmek istenilen kişi için anket yapması planlanırken; BBP, YRP, İyi Parti ve CHP’de ise parti teşkilatlarının vereceği ortak isimle seçime gitmesi düşünülüyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)

Gerede’de Ak Parti’den 2 dönemdir başkanlık koltuğunda oturan mevcut Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın doğal olarak aday adaylığı kesin olurken, önceki dönemlerde aday adaylığı başvurusunda bulunan Durmuş Ali Daldallı’nın da Ak Parti’den aday adaylığı başvurusu yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Çongar ve eski ilçe başkanı İsmail Çetin’in aday adaylığı başvurusu düşünmediği ve mevcut Belediye Başkanı Allar’ın yanında yer alacağı kulislerde dolaşsa da, siyasette son 24 saatin ne kadar uzun bir süre olduğu biliniyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

Genel seçimlerde oy artışıyla vekil yerleştiren Milliyetçi Hareket Partisi‘nde ise mevcut ilçe başkanı Mustafa Çiçek’in doğal aday adaylığına kesin gözüyle bakılırken yine başvuru yapması muhtemel aday adayları içerisinde Salih Acarİbrahim UzunMuhsin BalabanAbdullah Güler ve Hilmi Alaylı isimleri yer alıyor. MHP’de mevcut ilçe başkanlarının adaylık sürecine bir adım önde başlayacağı önceki dönemlerden göze çarparken, takvimin son günlerinde ise yeni isimlerin çıkabileceği konuşuluyor.

Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka’nın ismi de kulislerde çok zikredilse de Ak Parti yada MHP kanadından hangisinin üzerinde yoğunlaşacağı merak ediliyor.

Büyük Birlik Partisi (BBP)

Son yerel seçimlerde çıkış yakalayarak oy oranını artıran ve Meclis’te 3 üyesi bulunan BBP’de ise mevcut yönetimin yine sürpriz bir aday adayı ile karşımıza çıkması bekleniyor. Önceki dönem adayı Emin Serin’in genel başkan yardımcısı olmasının ardından parti içinde yeni bir isim için istişare çalışmalarına başlanıldığı kulis bilgisi olarak yer alıyor.

AK Parti Bolu Teşkilatı Yeni Bstore Açılışına Katıldı AK Parti Bolu Teşkilatı Yeni Bstore Açılışına Katıldı

Yeniden Refah Partisi (YRP)

Yeniden Refah Partisi‘nde ise aday adalığı başvurusu yapması beklenen isim; mevcut ilçe başkanı Veysel Ayeroğlu olarak göze çarpıyor.

İyi Parti (İP)

Gerede ilçemizde yapılanması bulunan bir diğer parti İyi Parti’de ise başvuru yapması muhtemel aday adayı, önceki yerel seçimlerden tanıdığımız Orhan Ünaldı olarak gösterilse de mevcut ilçe başkanı Ömer Evcin’in de ismi ön sırada yer alıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi‘nin ise aday çıkarmayacağı konuşulsa da, Gerede siyasetinde CHP denilince akla gelen ilk isim Yusuf Renkli olarak zihinlerde yerini alıyor.

(Haber Merkezi)