Geçtiğimiz ay kalkan av yasağı sonrası ülke gelinde olduğu gibi Gerede’de de balık pazarı hareketlendi. Balık pazarı esnaflarından Mazhar Cüzdancı’nın, Gerede Medyatakip’e verdiği bilgilere göre, deniz ürünleri fiyatlarında gün günü tutumuyor.

Gerede’deki balık pazarında hamsiden mezgite, istavritten levreğe, çipuradan barbuna kadar çok sayıda balık türü satışa sunuluyor.

Gerede balık pazarında 14 Ekim 2023 Cumartesi gününün balık fiyatları şöyle:

Gerede, Travel Turkey İzmir Fuarında Tanıtılacak           Gerede, Travel Turkey İzmir Fuarında Tanıtılacak          

Balık sofralarının vazgeçilmez lezzeti Karadeniz hamsi, Gerede’de kilosu 80 TL‘den satılıyor. İstavrit ise 120 TL‘den satışa sunuluyor. Gerede’de mezgit fiyatlarına bakıldığında ise normal mezgit kilosu 100 TL, yağlı mezgit ise 150 TL’den satılıyor.

Gerede’de çipura ve levrek kilosu 250 TL’den satılırken, bu balıkların adet fiyatı ise 100 TL. Gerede balık pazarında tekir ve barbun balığı 300 TL’den satışa sunulurken, çay balığı ise 80 TL’den satılıyor.

Fiyatlarda gün günü tutmuyor

Gerede balık pazarı esnaflarından Mazhar Cüzdancı, fiyatların günlük olarak arz ve talebe göre değişebildiği gibi mevsimsel etkenler ve avlanma koşulları gibi çeşitli faktörlere göre de değişebildiğini belirterek, “gün günü tutmuyor” diye konuştu.

Birbirinden taze deniz ürünlerinin tadını çıkarmak isteyenler, Gerede’ki balık pazarından istediği türden balığı alabilirler. Gerede’deki balık fiyatları hakkında daha güncel bilgilere ulaşmak için Gerede’deki balıkçı esnafından da doğrudan bilgi alabilirsiniz. Gerede Medya Takip