2023 yılında hizmete açılan ve Bolulu ihtiyaç sahiplerinin gıda, giyim, ev eşyası gibi tüm ihtiyaçlarını karşıladığı Bolu Belediyesi Solmaz Ana Aşevi ve Hayır Çarşısı’na Gerede ilçesinde faaliyet gösteren Gentuğ Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ilk etapta 5 bin adet yaşlı-hasta yatak pedi bağışladı. Anlamı bağışın ardından firma temsilcileri bugün Solmaz Ana Aşevi ve Hayır Çarşısı’nı ziyaret ederek, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ile bir araya geldi.

Firma temsilcilerine teşekkür belgesi

Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, binlerce yaşlı ve hastanın yatak pedi ihtiyacını karşılayan bağışları için Gentuğ Tekstil Firması yetkililerini kutlayarak, teşekkür belgesi takdim etti. Ardından bağışla ilgili değerlendirme yapan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Özdemir, “Gentuğ Tekstil firmamız bize önemli bir yardımda bulundu. Kendileri ürettikleri yasta-yaşlı yatak pedleri bize ulaştırdılar. Yaklaşık 5 bin adet ped bağışladılar ve ihtiyaç olması halinde bu sayıyı daha da arttıracaklar. Tüm Gentuğ fabrikası sahiplerine, sizlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yatak pedi ihtiyacı olanlar Hayır Çarşısı’na başvurabilirler

Özdemir ayrıca, hasta-yaşlı yatak pedi ihtiyacı olan vatandaşların Aktaş Mahallesi’nde hizmet veren Bolu Belediyesi Solmaz Ana Hayır Çarşısı’na müracaat edebileceklerini söyledi.

Bolu'da alkollü sürücü ortalığı birbirine kattı Bolu'da alkollü sürücü ortalığı birbirine kattı

Gentuğ Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkilileri ise yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşacağına inandıkları için Bolu Belediyesi Solmaz Ana Hayır Çarşısı’na ilk etapta 5 bin adet yatak pedi bağışladıklarını ve bu sayının ihtiyaç halinde daha da artacağını belirttiler. HABER MERKEZİ

Editör: Berfin MUTLU