Gerede İlçe Müftülüğü bünyesinde gerçekleşen Gençliğe Değer Projesi kapsamında Yıldırım Beyazıt Camii İmam Hatibi Muhsin Yiğit koordinesinde, 5 vakit namazımı kılıyorum etkinliği gerçekleştirildi. 45 gencin katılımıyla yarıyıl tatilini de kapsayarak gerçekleştirilen etkinlik düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

KARABÜK - "Örümcek adamlar" yamaçlarda kaya temizliği yaptı KARABÜK - "Örümcek adamlar" yamaçlarda kaya temizliği yaptı

Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Müftüsü Yüksel Başkan’ın da katılım gösterdiği törende açılış konuşması yapan Muhsin Yiğit; Kaymakamımız Cengiz Ayhan’a, Belediye Başkanı Mustafa Allar’a ve İlçe Müftüsü Yüksel Başkan’a teşriflerinden ve göstermiş oldukları teveccühlerden ötürü teşekkür ederim dedi.

Aynı zamanda; imanlı, ihlaslı, ahlaklı ve idealist bir gençlik yetiştirmek şiarıyla sosyal medyada gençler ile gruplar oluşturulduğunu, bu gruplar vesilesiyle devamlı iletişim hâlinde kalınarak çeşitli aktiviteler düzenlendiğini ve düzenlenen aktivitelere katılım sağlayan gençlere de ikramlarda bulunulduğunu anlatarak göstermiş oldukları azim ve gayretler sebebiyle gençlerimize teşekkür ve tebriklerini ifade etti.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan konuşmasında; Öncelikle gençlerimizi ve görevlilerimizi tebrik ediyorum. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan gençleri görmekten memnuniyet duyuyorum. İlçe Müftülüğünce din görevlileri tarafından gerçekleştirilen bu tür faaliyetlerin içinde yer almaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Sözlerinin devamında bu gibi faydalı etkinliklerin devam etmesinin teşvik edilmesi gerektiğini ve Kaymakamlık nezdinde gerekli desteğin sağlanacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Mustafa Allar konuşmasında; Şuurlu ve İslami değerler ile kuşatmış bir gençlik yetiştirmek üzere çabalayan ve çeşitli etkinlikleri koordine eden din görevlilerine ve katılım sağlayan gençlere teşekkür ediyorum. Müftülüğümüzün gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde Belediye olarak destekçi olduk ve bundan sonra da olacağız, bu tür uygulamanın bir yıl devam etmesi hâlinde gençlerimize ödül olarak Çanakkale Gezisi hediye edeceğini ifade etti.