İstanbul'da Oğuz Murat Aci'nin hayatını kaybettiği kazayla ilgili kırmızı bültenle aranan yazar Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur ABD'de gözaltına alınmıştı. Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, Boston’da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Gazeteci Fatih Altaylı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Eylem Tok ve beraberindekilerin Türkiye yerine ABD'de yargılanması gerektiğini savundu.

Altaylı, "Bence Eylem Tok ve peydahlamış olduğu şeyi Türkiye’ye iade etmeyip aynı suçlardan ABD’de yargılasınlar. Burada anne 3 peydahı 1 ayda serbest kalır. Orada daha adil bir cezaya çarptırılmaları olasılığı daha yüksek. Numarada ceza meza alamazlar." şeklindeki açıklamasında adalet sistemindeki adaletsizliklerin altını çizdi.

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un ABD'de gözaltına alındığı ve iade sürecinin devam ettiği hatırlatılan paylaşımda, Altaylı'nın sözleri dikkat çekti.

23 yaşındaki genç kızı önce boğarak öldürdü! 6 parçaya ayırıp... 23 yaşındaki genç kızı önce boğarak öldürdü! 6 parçaya ayırıp...

Tok ve Cihantimur'un, Türkiye'de adalete güvenmeyerek ABD'ye kaçtıkları iddiaları da gündemdeki yerini koruyor.

Öte yandan Fatih Altaylı 'Eylem Tok bir tür Dilan Polat mı!' yazısında '' Eylem Tok’un eski eşi ve çocuğunun da babası Bülent Cihantimur Bursa’da bir “estetik merkezi” ''sahibi diyerek ailenin lüks yaşam tarzına dikkat çekmişti.

Kaynak: Gazete Pencere