Diyarbakır ve Mardin arasında çıkan yangında can kaybı 11'e yükseldi Diyarbakır ve Mardin arasında çıkan yangında can kaybı 11'e yükseldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünya Tütünsüz Günü ve Çevre Haftası Programı" kapsamında gençlerle buluşmasında, elektronik sigara konusunda önemli mesajlar verdi. Elektronik sigaranın, orijinal sigaradan daha zararlı olduğunun tespitini yaptıklarını dile getiren Erdoğan, kullanımına müsaade etmeyeceklerini vurguladı."DAHA ZARARLI OLDUĞUNUN TESPİTİNİ YAPTIK"
"Elektronik sigarayla da bizim ülkemize değişik kanallarla girmenin mücadelesini çok veriyorlar. Kaçak yollardan da maalesef sızmalar oluyor ama bizim şu anda gümrükler bu konuda iyi bir mücadele veriyorlar" diyen Erdoğan, "Bize farklı yollardan gelenler oluyor. Biz şu anda kadar buna müsaade etmedik. Bazı hepinizin de duyduğu bildiği markalar var, müsaade etmiyoruz, etmeyeceğiz. Çünkü, onun daha zararlı olduğunun tespitini de yaptık, çıkardık. Çünkü biz, insanımızı zehirlemeye asla müsaade edemeyiz bunun için de bu gayretin, bu önlemlerin alındığı bir yapıyı inşa ediyoruz" ifadelerini kullandı."MEYVELİ NARGİLE" DİYEREK ALDATIYORLAR!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, nargile kullanımına yönelik de mücadeleyi sürdürdüklerini ifade etti. "Meyveli nargile" denilerek insanların aldatıldığını söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Çok çok popüler ve nargile içme olayında, bize de Mısır'dan geçme ve şu anda biz de birçok yerlerde buna yasağı getirdik. Aldatıcı bir hali var. Biliyorsunuz 'meyveli nargile' diyorlar, o şekilde aldatıyorlar. Bunların hepsi maalesef gençlerimizi zehirliyor ve bunlar için de belli yerlerde özellikle kıraathanelerdiye ifade ediliyor. Buraların hepsinde nargile içmeyi yaygın hale getiriyorlar fakat mücadelemiz var başarıyoruz. Daha olumlu neticeler alacağımıza da inanıyorum."

Editör: Berfin MUTLU