Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylardan Recep Tayyip Erdoğan’a en yüksek destek verilen Bolu’nun Gerede ilçesi ulusal basının ilgisiyle karşılaştı. İlçede Erdoğan’a yüzde 84 oy verilmesiyle dikkatleri üzerine çeken Gerede, yakın markaja alındı. Ulusal bir kanal ilçeye giderek ikinci tur öncesinden vatandaşlarla röportaj yaptı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, TV muhabirlerine verdiği röportajında, Gerede’nin Ak Parti’ye desteği ile hep rekor kırdığından ve 14 Mayıs’ta yüzde 84 oy oranı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini ifade etti. Allar ayrıca, 28 Mayıs’ta da yüzde 90-95 alması için çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Mustafa Allar, “Milletimizin her kesiminin sıkıntılarını çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Biz, sadece ilçemize eser kazandırmanın peşindeyiz. Gerede büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkan kaynağı hemşerilerimizin her birinin hayatına yansıyacak. Türkiye Yüzyılının inşasında alınan her mesafenin, güvenli ve huzurlu yarınlar için elde edilmiş yeni bir kazanım olacağını ve güven, istikrar için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteklenmesi gerekiyor. Gerede rekor bir oy oranı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekledi. 2.Tur için ilçe teşkilatları olarak çalışmalar aralıksız devam ediyor ve kadirşinas Gerede halkı her zaman olduğu gibi yine reisinin yanında olacak ve bunu sandıklara rekor oy oranı ile yansıtarak göstereceğine inancım tam” dedi.

AKGÜL VE DURAK MHP LİDERİNİ ZİYARET ETTİ AKGÜL VE DURAK MHP LİDERİNİ ZİYARET ETTİ

Allar, Milletin 14 Mayıs’ta sandık başına gidip, iradesini beyan ettiğini vurgulayarak, “milletimiz TBMM’de çoğunluğu 322 milletvekiliyle Cumhur İttifakı’na vererek, yasamada nasıl bir tablo istediğini gösterdi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde en yakın rakibimize 2 milyon 520 bin fark atmamıza, yüzde 49,5 oy almamıza rağmen sistemin yüzde 50 artı 1 oy şartı sebebiyle iş ikinci tura kaldı. Milletimizin Allah’ın izniyle ikinci turda rekor bir oy ile cumhurbaşkanlığı görevini tekrar 5 yıllığına liderimize tevdi edeceğine inancımız tam” diye konuştu.

HABER:Havva AKÇA