Behzat Ç. karakteriyle hafızalara kazınan ve 31 Mart seçimlerinde Etimesgut Belediye Başkanlığını kazanan Erdal Beşikçioğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Beşikçioğlu, seçimlerdeki rakibi ve önceki dönem belediye başkanı Enver Demirel'in belediyeyi borçsuz bir şekilde teslim ettiğini söyledi.

Etimesgut Belediyesi'nin borcu olmadığı belirten Beşikçioğlu, "Söylenecek bir şey yok. Enver Bey bize belediyeyi borçsuz bir şekilde teslim etti. Biz de kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu manada şanslı belediyelerden biriyiz" dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde Erdal Beşikçioğlu, oyların yüzde 56.57'sini alarak Etimesgut Belediye Başkanlığını kazandı. Toplam 4 dönem Etimesgut Belediye Başkanlığı yapan ve daha önce hiç kaybetmeyen Demirel ise yüzde 32.61'de kaldı.

Nefes almakta güçlük çekiyordu, ameliyatla sağlığına kavuştu! Nefes almakta güçlük çekiyordu, ameliyatla sağlığına kavuştu!

STRATEJİK İLÇE

Erdal Beşikçioğlu’nun zaferini ilan ettiği Etimesgut, son dönemde Türkiye’nin askeri ve istihbarat merkezi haline geldi. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın merkezi KALE, geçtiğimiz yıllarda Bağlıca Mahallesi'ne taşındı.

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarının tek bir yerleşkede toplandığı Ayyıldız Projesi ise açılış için güç sayıyor.

-Haber Merkezi-