Suç gelirlerinin aklanması" suçuna yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.Dilan Polat için 8 yıl 4 aya, Engin Polat için de 11 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bu gelişmelerin ardından Dilan Polat'ın kayınvalidesi Şükran Polat sosyal medyada isyan etti.

Amasya’da bakır yüklü tırda 64 kaçak göçmen yakalandı Amasya’da bakır yüklü tırda 64 kaçak göçmen yakalandı

OY VEREN ELLERİMİZ KIRILAYDI

Dilan Polat'ın kayınvalidesi Şükran Polat sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak karara tepki gösterdi. Şükran Polat Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu zulmü bizlere yaşatanlar, sizlere oy veren ellerimiz kırılaydı!" ifadelerini kullandı

POLATLAR NEDEN CEZAEVİNE GİRDİ?

Dilan ve Engin Polat'ın da arasında olduğu 12 kişi çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat'ın da aralarında olduğu şüphelilerle ilgili, "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından başlatılan soruşturma devam ediyor.Savcılık tutuklama talebiyle hazırladığı sevk yazısında, şüpheli Ahmet Gün'ün kendine ait tasfiye halindeki 5 şirketten Dilan Polat'a ait firmaya bir mal alış ve satışı olmadan para gönderdiğine yer verdi. 150, 98, 29 ve 25 milyon liralık sahte fatura düzenlediği belirtildi.

POLAT ÇİFTİYLE BERABER KİMLER TUTUKLANDI?

Toplam 19 saat süren işlemlerin ardından 18 şüpheliden aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat'ın olduğu 12 kişi tutuklanırken 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber Merkezi 

Editör: Berfin MUTLU