Rasim Ozan Kütahyalı, Flu TV’de katıldığı programda Taraf gazetesinde yazarlık yaptığı süreçte “vesayeti temizleme” operasyonu yaptıklarını iddia etmiş ve “2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim. Burada onun için de içeri giren… Abi yorum yapsınlar. Bir şey diyeyim mi? Ergenekon konusu değil mi? Ulusalcı, devletçi, ‘Gerekirse devlet adam da vurur’ diyen kafa… Bence ‘Ergenekon terör örgütü’ uydurma. Ama öbek öbek bir çeteciler vardı. Ya zaten Ergenekoncular bugün iktidar yahu.” ifadelerini kullanmıştı.

“OPERASYON ÇOCUKLARI”

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Demirkol “Gönül kırarak makam elde etmek bereketsizliktir” AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Demirkol “Gönül kırarak makam elde etmek bereketsizliktir”

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz kendisine ait sosyal medya hesabından Rasim Ozan Kütahyalı’ya sert bir dille tepki gösterdi. Yavuz “Karı-koca operasyon çocuğu (OÇ) idiler! Kumpaslardaki rollerini açıklamış. OÇ olmak böyle bir şeydir: Kendi ordusuna kurulan kumpasın aktörü olmak ve bununla övünmek! Tam OÇ!” ifadelerini kullandı.