HABER: FARUK ÇİDEM

 Bolu’da, hayırseverlerin malzeme desteği ile İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve usta öğretmenleri tarafından deprem bölgesindeki vatandaşların hayati ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan çalışmanın ilk ürünleri tamamlandı. Depremin hemen ardından atölyelerini soba, banyo ve tuvalet yapılabilmesi için yeniden dizayn eden ile İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan seyyar tuvalet, banyo, soba ve hijyen malzemeleri tıra yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

 “SEYYAR TUVALET, BANYO VE SOBA ÜRETİMİ DEVAM EDECEK”

Uğurlama töreninde konuşan Bolu Valisi Erkan Kılıç, seyyar tuvalet, banyo ve soba üretimlerinin devam edeceğini vurgulayarak; “Bolu Valiliği olarak Bolu halkı olarak depremin başından beri bu acıyı hissederek bölge insanına yardımcı olmaya çalıştık. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Mesleki ve Teknik Anadolu lisemizde üretilen sobaları ve WC ve banyo üretimlerini bölgeye gönderiyoruz. Tırımıza yükleme yapıldı. Kahramanmaraş ilimize hareket edecekler. Daha öncede diğer yardımlarla benzer şekilde seyyar WC ve soba göndermiştik. Lisemizde yine seyyar WC ve soba üretimi, banyo üretimi devam edecek. Arkadaşlar gerçekten çok kısa içerisinde bunları ürettiler. Daha önce burada Milli Eğitim Bakanlığına soba üreten bir okulumuz burası. Hemen dönüşümü sağladılar. Bölgedeki soba ve seyyar WC ve banyo ihtiyacına göre hemen malzemeleri alıp hayırseverlerin desteğiyle beraber buradaki üretimleri gerçekleştirdik. Bunun arkası da gelecek. Tekrar geçmiş olsun diyoruz. Bolulu hayırseverlerimize, burada emeği geçen hocalarımıza, teknisyenlerimize, Milli Eğitim Müdürümüze herkese şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

'İLK EVİM ARSA VE İLK İŞ YERİM' PROJESİNDE YENİ KURA TAKVİMİ BELLİ OLDU 'İLK EVİM ARSA VE İLK İŞ YERİM' PROJESİNDE YENİ KURA TAKVİMİ BELLİ OLDU

 “ÇOK ÖZVERİLİ, ÇOK MEŞAKKATLİ BİR ÇALIŞMA OLDU”

 İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Müdür Yardımcısı Emine Karaoğlan, bir haftadır devam eden ve üretimi tamamlanan ihtiyaçlar hakkında bilgi vererek; “Pazartesi günü itibariyle çalışmalarımıza başlamıştık denemelere. Çok hızlı bir çalışma oldu. Uzun saatler çalışıldı yetişmesi için bugüne. Yetiştirdik. İlk etapta gidecek tırımızda toplamda 26 tane kabinimiz var. Bunu 10 tanesi normal tuvalet, 10 tanesi klozet, 10 tanesi de duşa kabin şeklinde. İçinde ısıtıcısı da olacak şekilde tasarlandı. Elektriği de dahil olmak üzere.

Sobalarımız 50 adet borularıyla birlikte olacak şekilde bitirildi.  Hijyen malzemeleri de ekledik. Orada buna da ihtiyaç olacak çünkü. El dezenfektanı, okulumuzda yine ürettiğimiz dezenfektan stantlarımız vardı pandemi de. Birkaç yedeklerimiz vardı. Orada işe yarayacağını düşünüyoruz. Çok özverili, çok meşakkatli bir çalışma oldu. Buradan ben bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı ile İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Aksay, İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Müdür Yardımcısı Emine Karaoğlan’ın yanı sıra üretimi yapan usta öğretmenlerin katılımıyla tır deprem bölgesi Kahramanmaraş’a gönderilmek üzere uğurlandı.