Etkinliğin açılışına; BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, BAİBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Coşkun Karaca, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Ali Öztürk, Bolu Teknokent Müdürü Prof. Dr. Mustafa İmren ve Düzce Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Resul Kara katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Düzce Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Resul Kara, Düzce Bolu AR-GE Proje Pazarı 2024 hazırlık çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Ayın ilk haritasını çıkaran Türk-İslâm âlimi Ali Kuşçu adına ödül vermek için ‘Ali Kuşçu Genç Yenilikçiler Kategorisi’, Türk-İslâm matematikçisi ve astronot âlimi Uluğ Bey adına ödül vermek için ‘Uluğ Bey Bilim ve Araştırma Kategorisi’, sibernetik ve robotiğin ilk adımlarını atan El-Cezeri adına ödül vermek için ‘El-Cezeri Teknoloji Liderleri Kategorisi’ olmak üzere 3 kategoride ‘100. Yıla 100 Proje’ sloganıyla projeler kabul edildi ve değerlendirmeler yapıldı. Toplamda 178 proje başvurusu yapıldı. Ön değerlendirme sonucu seçilen ilk 100 proje, sergilenmek üzere AR-GE Proje Pazarı’na davet edildi” diye konuştu.

AKADEMİSYENLERİMİZDEN İYİ UYGULAMA ÖRNEĞİ SUNUMU

Deneyim paylaşımı ve iyi uygulama örneklerini sunmak amacıyla AR-GE Proje Pazarı’na davet edilen BAİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Gürel ve Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Songül Gürel ise, ‘Yerli ve Milli Şeker Pancarı Çeşidi Geliştirilmesi ve Tohum Üretimi’ konulu sunum gerçekleştirdi. Akademisyenlere teşekkür belgesi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Karaca tarafından takdim edildi.

Ocakta unutulan yemek yangına sebep oldu Ocakta unutulan yemek yangına sebep oldu

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Şentürk ise, Biyofizik ile TÜBİTAK ve TÜSEB projelerini ele aldığı ‘Farklı AR-GE Projelerinde Araştırma Alt Yapısı Oluşturulması’ başlıklı sunum gerçekleştirdi. Şentürk’e teşekkür belgesi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç tarafından takdim edildi. Etkinliğin ilk günü, proje sunumlarının ardından sona erdi. Haber Merkezi