Bir belediyede daha makam odası tartışması Bir belediyede daha makam odası tartışması

Independent’te yer alan habere göre, Şarika Girişimcilik Festivali'nde konuşan El Abbar, "Bu, arabaların girebileceği ilk alışveriş merkezi olacak. Bu nedenle eşsiz" diye konuştu.BURJ KHALİFA’NIN ‘DİŞİ’ VERSİYONU

El Abbar ayrıca yeni AVM'nin Burj Khalifa'dan biraz daha küçük, bir kilometre uzunluğa yakın bir gökdelen şeklinde olacağını açıkladı. Kulenin inşa edileceği 6 milyon metrekarelik alanın yeni şehir merkezi olacağını düşündüklerini belirten El Abbar, yeni kuleyi Burj Khalifa'nın "dişi versiyonu" olarak planladıklarını söyledi.

“ŞEHİRLERİMİZİ GÜZELLEŞTİRMELİYİZ”

El Abbar, "Kule, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki en yüksek yapı olmayacak. Neden? Çünkü yeni kalkınma planının bazı yönlerden yeniden değerlendirirken, şehirlerimizde zarafete daha çok önem vermemiz gerektiğini fark ettim. Şehirlerimizi güzelleştirmeliyiz ve Şarika bunun en büyük örneklerinden biri" ifadelerini kullandı.“TUTKUNUZU KARİYERE DÖNÜŞTÜRÜN”

Konuşmasını gençlere tavsiye vererek bitiren Arap iş insanı, "Başınız sıkıştığınızda arayacağınız akıllı insan kim? O kişinin numarasını istiyorum. Benim tavsiyem, zeki insanları bulun ve neyi seviyorsanız onu yapın. Ne sevdiğinizi keşfedin ve tutkunuzu kariyere dönüştürün" ifadelerini kullandı.

BURJ KHALİFA’YI DA İNŞA ETMİŞTİ

Gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Emaar ve e-ticaret şirketi Noon'un kurucusu olan Muhammed El Abbar, Burj Khalifa 'yı da inşa eden isimdi. Arap iş insanının en az 5 milyar dolarlık net serveti olduğu tahmin ediliyor.

patronlardunyasi.com

Editör: Berfin MUTLU